جلوگیری از قطع برق در شیراز

شنبه 16 تیر 1397

در سال های اخیر به دلیل کاهش بارندگی و کاهش سطح آب ذخیره شده در سدها، کشور ما با کاهش تولید برق روبرو شده است و در نتیجه در فصول گرم سال نیاز به قطعی موردی برق جهت حل این کمبود برق وجود دارد.

متاسفانه کشور ما جز کشورهایی است که بیشترین میزان مصرف برق را دارد و با توجه به اینکه اکثر برق مورد نیاز کشور از نیروگاه هایی تامین می شود که برق آن توسط آب تولید می شود و نه انرژی خورشیدی و بادی و ... در نتیجه میزان برق تولیدی ارتباط مستقیم با میزان بارندگی دارد و از آنجایی که در این سال ها میزان بارندگی کاهش پیدا کرده است در نتیجه تولید برق هم کاهش یافته و باعث شده است که تنها راه حل برای این بحران قطع مرحله ای برق در سراسر کشور باشد.

نحوه جلوگیری از قطع برق؟

استفاده از دستگاه UPS بر اساس اینکه شما چه میزان مصرف دارید و حساسیت دستگاه های شما چقدر است.

UPS چیست؟

UPS  مخفف عبارت Uninterruptible power supply، به معناي منبع تغذيه بدون وقفه است.

این دستگاه بین برق ورودی و وسایلی که از برق استقاده می کنند قرار می گیرد و در نتیجه وسایل برقی، برق مورد نیاز خود را از UPS می گیرند در نتیجه نویز و اختلالات شبکه به دستگاه های برقی نمی رسد و توسط UPS کنترل می شود.

انواع UPS

سه نوع کلی UPS وجود دارد:

Offline یا Standby: زمان اختلال برق، یونیت ها از یک منبع برق نرمال به یک باتری داخلی می آیند.

Line interactive یا تعاملی بین خطوط: دارای ترانسفورماتور است که با هر نوسان نیاز به باطری داخلی کاهش یابد، ولتاژ خطوط کنترل می شود و زمانی که کمتر از یک میزان باشد ترانسفورماتور را فعال می کند.

آنلاین: همواره برق را از یک باطری داخلی به دستگاه می رساند و باطری مدام شارژ می شود.

زمانی که قطعی برق یک دردسر است تا یک مشکل عمده استفاده از UPS های نوع 1 و 2 یعنی Offline یا Line interactive پیشنهاد می شود، برای مثال اگر شما سرور یا سیستم تلفن دارید قطعی برق یک مشکل عمده محسوب می شود ولی زمانی که شما کامپیوتر معمولی یا هر دستگاه عادی دیگر دارید قطعی چند ثانیه یا دقیقه برق مشکل بزرگی را برای شما بوجود نمی آورد و فقط دردسر است. برای زمانی که قطعی برق خیلی حساس است استفاده از UPS آنلاین پیشنهاد می شود.

 UPS با چه توانی نیاز دارید

اینکه دستگاه های شما چقدر مصرف می کند تعیین می کند UPS با چه توانی باید خریداری کنید.

برای اینکه متوجه شوید دستگاه های شما چقدر برق مصرف می کند روی اکثر دستگاه ها  مصرف به آمپر نوشته شده است که شما باید آمپر را در 220 ولت ضرب کنید (ولت آمپر یا KVA، (VA یعنی 1000 VA

برای مثال اگر روی یک دستگاه نوشته باشد 2.5 آمپر یعنی 2.5 ضرب در 220 ولت که می شود 500 VA

با توجه به اینکه چه دستگاه هایی می خواهید از UPS استفاده کنند، میزان مصرف آنها را محاسبه می کنید و هر چقدر VA به دست آمد ضرب در 1000 کنید می شود میزان مصرف دستگاه های شما به واحد KVA که واحد توان UPS می باشد.

مدت زمان نگهداری برق

خود UPS بدون باطری حدود ده دقیقه بعد از قطع برق، برق خروجی را تامین می نماید.

بعد از ده دقیقه بر اساس نیاز خود می توانید باطری به UPS اضافه کنید.

خرید و سرویس UPS در شیراز

چون UPS دستگاه بسیار حساسی است و سایر دستگاه های برقی شما از آن استفاده می کنند پس نیاز است این اطمینان را داشته باشید که دستگاهی که خرید می کنید از نظر نوع جنس و میزان توان و مدت زمان نگه داشتن باطری ها مناسب با درخواست شما باشد.

کارشناسان ما در سرویسچه در سطح شهر شیراز و شهرک های اطراف تلاش دارند که مشاوره خوبی در زمینه خرید و سرویس انواع UPS به شما بدهند، پس شما می توانید با سفارش در اپلیکیشن سرویسچه خرید و سرویس UPS خود را انجام دهید.