دو یخچال خراب

جمعه 26 مرداد 1397

برای خیلی از ما اتفاق افتاده است که یکی از وسایل کاربردی داخل منزلمان مانند یخچال خراب شده باشد و خودمان دست به کار تعمیر آن شده باشیم. در اینجا دو تجربه متفاوت را مرور می کنیم.

از دو مرد دو خاطره متفاوت از خراب شدن یخچالشان شنیدم.

مرد اول می‌گفت:

«خرداد ماه 97 بود که روزی همسرم شتابان با من تماس گرفت که دمای داخل یخچال اصلا خنک نیست و ظاهرا یخچالمان خراب شده است و همه مواد غذایی که در یخچال است خراب می شود سریع یک تعمیر کار یخچال پیدا کن تا ببینیم مشکل چیست. من با خونسردی تمام گفتم که نیاز نیست و خودم درستش می کنم!

به خانه آمدم و دست به کار شدم! جعبه ابزارآلات را آوردم و شروع به تعمیر یخچال کردم. بعد از چند ساعت تلاش اوضاع پیچیده تر شد! چون قبل از تعمیر من لامپ داخلی یخچال روشن می شد ولی پس از تعمیر همان لامپ هم روشن نمی شد چند ساعت دیگر تلاش بی وقفه را انجام دادم ولی نتیجه نهایی این بود مشکل که حل نشد هیچ مشکلات دیگری هم برای یخچال به وجود آمد و شب هم شده بود و دسترسی به سرویس کار یخچال هم نبود و بعضی از مواد غذایی تقریبا خراب شده بودند و مجبور به دور ریختن آنها شدیم، به خاطر این سهل انگاری چقدر هزینه اضافی را متحمل شدیم و یک هفته همسرم با من قهر بود ! »

مرد دوم می‌گفت:

«اردیبهشت ماه 97 بود که روزی همسرم تماس گرفتند که موادی که داخل یخچال هستند خنک نمی شوند و یخچال صدا نمی دهد و انگار خاموش است من که سرم خیلی شلوغ بود و زمان برای پیدا کردن تعمیرکار یخچال نداشتم و خودم هم از تعمیر یخچال چیزی سردر نمیاوردم و از طرفی چند روز قبل خرید های زیادی انجام داده بودیم و آنها داخل یخچال با این وضع خراب می شدند کلافه شده بودم. جرقه ای به ذهنم رسید که چند روز قبل با اپلیکیشن بسیار کاربردی آشنا شدم به نام سرویسچه که خیلی از کارها را انجام می داد، خدا خدا می کردم که تعمیر و سرویس یخچال هم جز کارهایی که انجام می دهد باشد پس سریع اپلیکیشن سرویسچه را باز کردم و به دسته بندی های صفحه اول آن دقت کردم در بین آنها دسته بندی بود به نام تعمیر لوازم خانگی به درون آن رفتم و با خوشحالی دیدم که تعمیر یخچال هم جز آنها است، خیلی سریع و ساده سفارشی گذاشتم و مشکل را توضیح دادم، کمتر از 15 دقیقه بعد با من تماس گرفتند و توضیحات تکمیلی را گرفتند و سفارش نهایی شد.

به دو ساعت نکشید که همسرم تماس گرفتند و با خوشحالی گفتند که مشکل یخچال با حضور سرویس کاران سرویسچه حل شد و مثل روز اولش کار می کند! »

 

داستانچه، بخش جدید وبلاگ است که داستانی است کوتاه که لزوما همه بخش های آن دقیقا بر اساس اتفاقات واقعی نیست. این داستان برگرفته از داستان زیبا و آموزنده "دو مداد سیاه" می باشد.