نقاشی ساختمان، انواع رنگ ها ; رنگ اکریلیک

سه شنبه 30 مرداد 1397

یکی از نکاتی که در نقاشی ساختمان بایستی مورد توجه قرار گیرد انواع رنگ ها است و اینکه چه جنس رنگی مناسب فضایی است که شما می خواهید آنرا رنگ کنید.

مقدمات رنگ کردن

همانطور که در ساخت یک جاده زیرسازی آن بسیار اهمیت دارد و تاثیر زیادی بر کیفیت و طول عمر آسفالت دارد برای نقاشی ساختمان هم زیرسازی فضایی را که روی آن رنگ می کنید بسیار مهم است و موفقیت نهایی به زیر سازی و آستر دیوار بستگی دارد. برای بستر سازی دیوار جهت رنگ آمیزی نهایی می توان از رنگ آستر استفاده کرد.

 

انواع رنگ ها

 1. رنگ آستر

جهت بستر سازی از آن استفاده می شود.

 1. رنگ لاتکسی یا اکریلیک

از رنگ هایی است که لکه ها به آسانی از روی آن پاک می شوند. این رنگ ها از رنگ های روغنی زوتر حشک می شوند و نسبت به ترک های سطحی مقاومت بیشتری دارند.

 1. رنگ آلکاییدی یا روغنی

بیشترین رنگی که امروزه شاهد آن هستیم همین رنگ است چون مقاومت زیادی در برابر فرسودگی و ترک از خود نشان می دهد.

 1. رنگ لعابی

بیشتر برای سطوحی استفاده می شود که نیاز به یک پوشش ضد آب دارد.

 1. رنگ پلاستیک

این نوع رنگ ها بدلیل غلظتی که دارند معمولا رد قلم مو روی آنها می ماند و لکه ها به آسانی از روی آن پاک نخوهد شد و بیشتر برای سقف استفاده می شود.

 1. رنگ جلا و ورنی

 

رنگ اکریلیک

این نوع رنگ در ابتدا در خودرو سازی و سپس در نقاشی های هنری مورد استفاده قرار گرفت ولی رفته رفته به صنعت ساختمان هم وارد شد. رنگ اکریلیک محلول در آب یکی از انتخاب های بسیار خوب جهت نقاشی ساختمان می باشد.

رنگ های اکریلیک نسبت به رنگ های روغنی از شدت براق بودن کمتری برخوردار هستند در نتیجه اگر دوست دارید دیوارهای براقی داشته باشید از این نوع رنک استفاده نکنید.

ویژگی های رنگ اکریلیک که باعث شده که خیلی ها از آن استفاده کنند:

 • سریع خشک می شود
 • بوی آزار دهنده ای ندارد
 • مقاومت زیادی در برابر نور دارد که سبب دوام آن می شود
 • قابلیت شستشو دارد
 • عدم جذب گرد و غبار و مقاومت در برابر سایش

 

یکی از کارهایی که تاثیر زیادی در روحیه افراد دارد و محیطی که داخل آن هستید را آرامشبخش و لذت بخش می کند نقاشی ساختمان است و با توجه به اینکه نقاشی ساختمان کاری اصولی است و به دقت و توجه زیادی نیاز دارد متخصصین سرویسچه می توانند شما را در انجام آن یاری نمایند.