نحوه پیدا کردن نیرو در سرویسچه

جمعه 9 شهریور 1397

نیروی انسانی در هر مجموعه ای از اهمیت زیادی برخوردار است، میزان اهمیت آن برای مجموعه ما شاید بیش از بقیه جاها مهم باشد به دلیل اینکه سرویسچه سامانه درخواست خدمات است و همه خدمات هم توسط نیروی انسانی انجام می شود و راضی بودن مشتری بقای مجموعه سرویسچه را تعیین می کند.

این جمله را بارها شنیده ایم که "بزرگترین سرمایه یک مجموعه نیروی انسانی آن است". بله این سخن درستی است و می توان گفت درصد زیادی از موفقیت یا عدم موفقیت یک مجموعه به نیروی انسانی آن مجموعه بستگی دارد.

اهمیت نیروی انسانی در کارهای مختلف متفاوت می باشد. بعضی از کارها درگیری کمتری با نیروی کار دارند و بیشتر به صورت ماشینی و اتوماتیک انجام می شود. یکی از مواردی که نیروی انسانی نقش بسیار اساسی در آن دارد کارهای خدماتی می باشد.

از آنجا که سرویسچه یک سامانه آنلاین درخواست انواع خدمات در محل در شهر شیراز و شهرک های اطراف می باشد و مجموعه سرویسچه اهمیت نیروی انسانی را به خوبی درک می کند و مشتریان گرامی به ما اعتماد می کنند که در محل آنها حاضر شویم و خدمات مختلفی از نظافت گرفته تا تعمیر لوازم خانگی، تاسیسات، کارواش، قالیشویی و ... را انجام دهیم حساسیت ما روی گرفتن نیرو (متخصص، سرویس کار) بسیار زیاد است و برای همه متخصصین فاکتورهای فنی، شخصیتی، نظم و انضباط، سو سابقه به دقت چک می شود و پس از کسب نمره قبولی جز سرویس کاران سرویسچه می شوند.

 

مراحل جذب نیروی متخصص در سرویسچه

1.نیرو از طریق اپلیکیشن خدمات سرویسچه از قسمت مشخص شده درخواست همکاری ارسال می کند یا کارشناسان ما نیروهای مورد نیاز را پیدا کرده و پیشنهاد همکاری را به صورت تلفنی می دهند.

2.بعد از بررسی های اولیه، نیروها جهت مصاحبه حضوری می آیند و جزییات و نحوه انجام کار برای آنها تشریح می شود.

3.نامه ای به نیرو داده می شود جهت گرفتن سوء  سابقه.

4.یک سفارش تستی برای نیرو در نظر گرفته می شود که درصورت کسب امتیاز موفق از آن به مرحله بعدی می رود در غیر اینصورت همکاری ادامه پیدا نمی کند.

5.قراردادی با نیرو بسته می شود و رسما کار خود را به عنوان سرویس کار سرویسچه شروع می کند.

بعد از جذب نیروها در سرویسچه از همه سفارش هایی که آنها انجام می دهند با مشتری نظرسنجی گرفته می شود و در صورتی که در مجموع سرویس کار نمره بالاتر از 4 از 5 را بگیرد همکاری ادامه پیدا می کند و هر زمان که سرویس کار در مجموع نمره ای کمتر از 4 بگیرد همکاری با ایشان قطع خواهد شد.

 

نحوه نظرسنجی سرویسچه از مشتری بعد از انجام کار

به دو طریق نظرسنجی انجام می شود:

  1. مشتری از طریق اپلیکیشن موبایل اندروید یا ios به قسمت سفارشات برود و سفارش مورد نظر خود را باز کند و در آنجا می تواند مبلغی که سرویس کار گرفته، میزان رضایت و هر توضیح دیگری که نیاز می بیند را وارد کند.
  2. همکاران ما برای همه سفارش هایی که انجام شوند و از طریق اپلیکیشن توسط مشتری نظرسنجی نشوند تماس می گیرند و به صورت تلفنی نظرسنجی را انجام می دهند.

هدف سرویسچه این است که با جذب سرویس کاران متخصص و متعهد و با اخلاق نیازهای خدماتی شهروندان گرامی را رفع نماید.