نکاتی برای تمیز کردن داخل ماشین

دوشنبه 26 شهریور 1397

تمیز کردن و نظافت داخل اتومبیل به میزان تمیز بودن منزل مهم است چرا که ما همواره از اتومبیلمان استفاده میکنیم و ساعت های فراوانی را در آن سپری میکنیم، در واقع ساعاتی از عمرمان را در ماشین زندگی میکنیم. با ما همراه باشید تا نکاتی در مورد تمیز کردن و نظافت داخل ماشین را بر شماریم.

گاهی برخی از افراد فقط به زیبایی ظاهری ماشین خود اهمیت می دهند و معتقد هستند اتومبیل از بیرون که آراسته و تمیز باشد کافی است، اما برخی دیگر هم به ظاهر خودرو و هم به تمیزی داخل ماشین اهمیت می دهند چون به هر حال انسان ساعت های زیادی را در ماشین به سر می برد پس رعایت نظافت و تمیز کردن کابین خودرو امری مهم و ضروری است. بدین منظور باید چند مرحله کار انجام دهید.

با سرویسچه همراه شوید تا این نکات را برشماریم.

_ در ابتدا بهتر است آشغال های ریز و درشتی که در ماشین ریخته شده است و با دست قابل جمع کردن است را جمع آوری کنید.

_ کفپوش ها را به بیرون از ماشین ببرید خوب بتکانید گاهی کفپوش ها دارای شیارهایی هستند که باعث می شود آشغال بین آن قرار گیرد که برای رفع این مورد بهتر است کفپوش ها را محکم به دیوار بزنید تا اگر چیزی لا به لای شیارها قرار گرفته  است بیرون بیاید، سپس با استفاده از اسکاچ با آب و مواد شستشو مثل شامپو یا مایع ظرفشویی آن ها را شسته و بگذارید تا کامل خشک شود.

_ حال کف ماشین، صندلی ها داخل داشبورد را جاروبرقی کنید تا هم گرد و خاک زدوده شود و هم آشغال و ذراتی که ریخته شده است تمیز شود.

_ با یک دستمال نرم و مرطوب که برای مرطوب کردن آن بهتر است از مواد موجود در بازار استفاده کنید، درها، داشبورد روی فرمان اتومبیل به طور کلی تمام قسمت های داخلی ماشین را گرد گیری کنید و در نهایت آینه ها و شیشه ها را از داخل کاملا تمیز کنید تا تمامی لکه ها از بین برود.

_ کفپوش ها را به سر جای خود باز گردانید.

کار شما به اتمام رسیده است. اما در نظر داشته باشید که اگر از قبل چیزی بر روی صندلی ها ریخته است و الان بر روی آن لک شده است و با روش های سنتی قابل تمیز شدن نیست، بهتر است از سفارش شستشوی صندلی بهره ببرید چرا که متخصصان این امر هم تجربه بیشتری برای این کار دارند و هم از دستگاه های بهتری استفاده می کنند.

دیگر نیازی نیست که خودتان ماشینتان را به کارواش ببرید، با دانلود اپلیکیشن سرویسچه کارواش را به خانه بیاورید! شما هم میتوانید از کارواش در محل مورد نظر خود استفاده کنید و هم اگر نیاز به شستشوی صندلی دارید، سفارش خود را ثبت کنید تا ما در اسرع وقت و در محل مورد نظر شما کارتان را انجام دهیم.