جمع کردن کولر آبی

دوشنبه 9 مهر 1397

همان طور که در زمان نصب کولرآبی احتیاج است که کولر سرویس شود تا کارایی آن بهبود یابد، در آخر تابستان هم احتیاج است که به طور کامل جمع آوری شود که هم طول عمر آن افزایش یابد و هم سال بعد راحت تر بتوان آن را به راه انداخت.

در انتهای فصل گرما و زمانی که دیگر کولر از قرب و قیمت افتاده است هم احتیاج است که آن را به درستی جمع آوری کرد که در سال بعد راحت تر بتوان آن را راه اندازی کرد شاید برایتان عجیب باشد اما جمع کردن کولر به اندازه سرویس کردن آن در زمان شروع فصل گرم اهمیت دارد. با سرویسچه هم قدم شوید تا با چند مرحله ساده کار جمع آوری کولر را به پایان ببریم.

_در ابتدا کولر را از دریچه کانال جدا کنید و دریچه کانال منتهی به فضای خانه را ابتدا با پارچه یا برزنت و سپس روی آن را با پلاستیک محکم ببندید که هوای سرد و گرد و خاک وارد خانه نشود.

_ جریان برق کولر را قطع کنید چون دیگر احتیاج به روشن شدن آن نیست.

_ شیر آب ورودی به کولر را ببندید و شیلنگ آبی که متصل به آن است را باز کرده و جمع کنید چون دیگر به آن ها احتیاجی نیست بهتر است جمع شوند چون جنس آن ها در برابر آفتاب و سرما مقاوم نیست و اگر جمع نشوند سال بعد باید شیلنگ جدید خریداری کنید.

_سپس درپوش ها را برداشته و پوشال ها را خارج کنید، پوشال ها مکان مناسبی برای انباشته شدن باکتری هستند آن ها را با آب بشویید تا اگر ذراتی در آن ها باقی مانده است از بین برود و پاک شود.

_ شناور را جدا کنید و آن را کاملا با آب بشویید. شناور کولر احتمالا در اثر ورود هوای آلوده به کولر، ذرات پوشال و رسوب های آب کثیف شده و احتمالا از تنظیم خارج شده است، بنابراین شناور را از بدنه کولر باز و آن را کاملا تمیز کنید.

_در پوش کفی کولر را بردارید و کف آن را به خوبی و با حوصله بشویید بدین منظور میتوانید از فرچه یا جاروی نرم که به رنگ کفی آسیب نزند استفاده کنید تا اگر گل و لای یا جرمی در طول مدت استفاده در آن انباشته شده است کاملا تمیز شود چون این جرم ها به مرور زمان باعث پوسیده شدن کفی کولر می شود.

_گرد و غبار روی موتور را بگیرید و آن را روغن کاری کنید هم چنین پمپ آب را نیز روغن کاری کنید.

_ در انتها پوشال ها را در سرجای خود قرار داده و درپوش های کولر را در سرجای خود قرار دهید.

_با یک پارچه برزنت یا کاور، کولر را بپوشانید که آن را از هرگونه آب و آلودگی و سرما در امان نگه دارید.

ما توصیه مان این است که از سایبان استفاده کنید سایبان کولر هم در فصل گرما باعث افزایش کارکرد کولر می شود و هم در سرما از آن در برابر آب محافظت می کند.

اپلیکیشن سرویسچه آماده دریافت سفارشات شما در زمینه سرویس، تعمیر و جمع آوری کولر آبی می باشد.برای دانلود اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.