قاصد روزهای سرد، ایزوگام!

دوشنبه 16 مهر 1397

هر چیزی به مانند انسان احتیاج به پوشش دارد، یکی از بهترین پوشش ها و عایق بندی ها برای پشت بام ساختمان و دیوارهای آن ایزوگام است. عایق بندی مناسب از هدر رفت انرژی چه در فصل سرد و چه در فصل گرم جلوگیری می‌کند.

همان طور که مصالح ساخت و ساز در طول تاریخ تغییر کرده است، نحوه ی عایق کاری ساختمان ها از جمله سقف و دیوار ها هم تغییر کرده است در گذشته از کاه گل برای عایق بندی استفاده می شد که اصولا هر سال یا هر دو سال یکبار این کار انجام می‌گرفت،  با گذشت زمان برخی از شیروانی برای محافظت از خانه خود در برابر برف و باران استفاده می کردند بعد از آن نوبت به قیر گونی کردن سقف رسید که به علت چسبنده بودن قیر مذاب دردسر های فراوانی را در پی داشت در این روش ابتدا یک لایه قیر سپس یک لایه گونی و دوباره روی آن یک لایه قیر می‌ریزند و عمر مفید آن کمتر از ده سال است.

اما با گذشت زمان وبا افزایش و پیشرفت در ساخت و ساز نیاز به یک عایق رطوبتی بهتر با نصب آسان تر و طول عمر بیشتر نیز افزایش یافت.

 علت نام گذاری ایزوگام

به منظور دست یافتن به عایق رطوبتی بهتر شرکت ایزوران که وابسته به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بود، در سال ۱۳۵۴ تولید انواع عایق‎های رطوبتی با نام تجاری ایزوگام را در دستور کار خود قرار داد و با اعزام متخصصین آن شرکت به کشور ایتالیا و دستیابی به علم تولید ایزوگام، شروع به ایجاد واحد تولید عایق رطوبتی نمود. با خرید ماشین آلات تولیدی از کشور ایتالیا، پس از نصب و راه اندازی، در سال ۱۳۵۶ به بهره برداری کامل رسیده و رسما شروع به فعالیت تولید عایق پیش ساخته نمود.

مزایای ایزوگام

ایزوگام نسبت به عایق های رطوبتی دیگر دارای مزیت های بیشتری است از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

_وزن سبک، به دلیل وزن سبک ایزوگام به تنهایی یک عایق رطوبتی کامل جهت پشت بام، استخر، پی ساختمان، سرویس بهداشتی، مخازن آب، کانال های آبیاری و همچنین خیلی از حوزه های دیگر می‌باشد.

_عدم احتیاج به برف روبی، در مواردی که از سایر عایق ها مانند قیر گونی استفاده شده است اگر پشت بام بر اثر بارش برف سنگین شود به عایق آسیب میزند و احتیاج است که حتما برف روبی صورت پذیرد اما در مورد ایزوگام به این صورت نیست.

_امکان تکه کاری و لکه گیری، در مواردی که قسمتی از ایزوگام جدا شده باشد یا خراب شده باشد به راحتی می توان آن را با ایزوگام تعمیر کرد.

_نصب راحت، نصب ایزو گام به مانند سایر عایق ها سختی آن چنانی ندارد و کافی است که نیروی مربوطه به آن حرارت دهد تا حالت چسبندگی خود را دوباره پیدا کند اما باید نکاتی را در ارتباط با نصب آن رعایت کرد و بهتر است نیرویی که برای انجام آن استخدام می کنید توانایی و مهارت لازم را داشته باشد.

 ایزوگام‌ها انواع مختلفی دارند و متاسفانه در چند سال اخیر ایزوگام‌های غیر استاندارد در قالب برندهای مختلف در بازار یافت شده‌اند. از همین رو پیشنهاد می‌کنیم فرآیند خرید ایزوگام را به افراد متخصص واگذار کنید و با بهره‌گیری از فاکتور خرید محصول از استاندارد بودن آن اطمینان حاصل فرمایید. اپلیکیشن سرویسچه آماده دریافت سفارش شما در زمینه ایزوگام پشت بام، ایزوگام و عایق بندی دیوار، سرویس بهداشتی و... می باشد.

  برای دانلود اپلیکیشن سرویسچه و استفاده از خدمات متنوع آن میتوانید اینجا کلیک کنید