باغ و باغبانی، پیام آور شور و شادی

دوشنبه 23 مهر 1397

گل و گیاه و درختان پیام آور روح و نشاط زندگی هستند، امروزه با توجه به حجم آلودگی ها نیاز به درختان امری است غیر قابل کتمان. باغبانی تعاریف گسترده ای دارد اما به طور کلی به علم کاشت و پرورش گیاهان زینتی، گیاهان دارویی، درختان میوه، طراحی فضای سبز اطلاق می‌شود.

باغبانی تعاریف گسترده ای دارد اما به طور کلی به علم کاشت و پرورش گیاهان زینتی، گیاهان دارویی، درختان میوه، طراحی فضای سبز اطلاق می‌شود. یک باغبان خوب علاوه بر علم احتیاج به تجربه کافی نیز دارد. با گسترش زندگی شهر نشینی کاشت گیاهان زینتی نیز به جهت زیبایی آن افزایش یافت. با توجه به کمبود فضا، بعضی از خانه ها یا آپارتمان ها  اغلب دارای یک باغچه کوچک هستند، برخی نیز از گل و گیاه داخل بالکن، پاسیو ها یا حتی پشت بام ها بهره می‌برند.

توجه به طراحی کاشت درخت

در کاشت درختان و طراحی فضای سبز باید دقت کافی به خرج داد و در این امر از متخصصان حرفه ای و با تجربه بهره برد به این دلیل که اگر درخت در جای نا مناسب کاشت شود پس از چندسال که  تنومند شد امکان آسیب رساندن به پی ساختمان، بستن دید پنجره و سایه اندازی بیش از حد را به دنبال خواهد داشت. گاهی شاخه ها به قدری بزرگ شده اند که تمامی تنه درخت را گرفته اند اگر به سایه آن احتیاج دارید که هیچ اما اگر می‌خواهید آن را قطع کنید از فردی که تجربه این کار را دارد بخواهید تا موضوع را بررسی کند که قطع شاخه باعث آسیب رساندن به درخت یا عدم تعادل آن می‌شود یا خیر، اگر نه که می‌توانید آن را قطع کنید که هم زیبایی درخت افزایش یافته و هم سایه اندازی بیش از حد آن کم می‌شود. شما برای قطع و زدن شاخ و برگ‌ ها، جابه جایی درخت و یا زدن پایه برای درختان در حال افتادن نیاز به فردی متخصص در این زمینه‌ دارید و این دست کارها امکان دارد برای فردی ک تجربه لازم را ندارد خطر آفرین باشد پس بهتر است از افرادی کارکشته کمک بخواهید به این دلیل که هم ابزار مورد نیاز و هم تجربه لازم در این امر را دارند.

گل و گیاه و درختان پس از کاشت برای رشد و نمو احتیاج به مراقبت دارند، موارد مختلفی از جمله خاک و کود مناسب، سم پاشی به موقع، نور کافی تاثیر مستقیم بر روی رشد آن‌ها دارد.

چه درصدد طراحی و ساخت باغچه یا باغ هستید و یا به فکر رسیدگی و بازسازی باغچه یا باغ قدیمی، یک پرورش دهنده گل و گیاه می‌تواند مشاوره‌ی موثری در زمینه انتخاب گل و گیاه و درختان مورد نیازتان به شما بدهد و همچنین در کاشت، رشد و نمو و زندگی گل و گیاهتان به شما کمک کند تا موارد مورد نیاز گیاهتان را بشناسید و آن‌ها را در برابر آفت و بیماری حفظ کنید. اگر شما تصمیم به جابه جایی درخت خود دارید یک کارشناس باغبانی می‌تواند توصیه های مناسب و کارآمد دراین امر برای شما داشته باشد.

فعالیت و خدمات شرکت های باغبانی

از جمله فعالیت و کارهای یک باغبان  و پرورش دهنده گیاه می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

_ طراحی فضای سبز و کاشت درخت

_ کاشت و تکثیر درخت، گل و گیاه و چمن کاری

_ جابجایی درخت

_ هرس و آرایش درختان

_طراحی و اجرای سیستم های آبیاری

_ شناخت آفت و بیماری درخت و گل و گیاه و درمان آن

_تعویض خاک، سم پاشی و کوددهی

شما برای انجام تمامی کارهای مربوط به گل و گیاه و درخت از جمله طراحی و کاشت، چمن کاری، تعویض خاک فرسوده با خاک مرغوب، آفت زدایی، کوددهی، آبیاری، جابجایی درخت، پاکنی و هرس درخت و... می‌توانید از متخصصان سرویسچه بهره ببرید.

برای ثبت سفارش می‌توانید اپلیکیشن سرویسچه را از اینجا دانلود کنید و سپس در دسته بندی خدمات ساختمانی، در قسمت باغبانی سفارش خود را ثبت کنید.