چگونه مبلمان منزل خود را عاری از کثیفی و جرم کنیم

دوشنبه 21 آبان 1397

همانند تمامی وسایل دیگر مبلمان هم احتیاج به نظافت دارد، بهتر است تا جایی که ممکن است از کثیف شدن آن جلوگیری کنید اما اگر هم کثیف شد جای هیچ نگرانی نیست و با انتخاب سرویس مبل‌شویی در منزل‌تان باز هم مبلمانی به تمیزی روز اول خواهید داشت.

چگونه مبلمان منزل خود را عاری از کثیفی و جرم کنیم، این سوالی است که همیشه در ذهن خانم‌ها و اغلب در ذهن آقایانی که مجرد زندگی می‌کنند، پدیدار می‌شود. هر چقدر هم نظافت را رعایت کنیم باز هم کثیف شدن مبلمان بر اثر ریختن مواد یا گرد و خاک امری است طبیعی و رخ می‌دهد، اگر به خانه شما کودکان هم رفت و آمد دارند که وضع در این مورد بدتر است.در ابتدا این  موضوع را متذکر شویم که اگر قصد دارید سایر قسمت‌های منزل را تمیز کنید، ابتدا آن‌ها را انجام دهید و سپس به سراغ تمیز کردن مبل بروید.

 نظافت و تمیز کردن مبل دارای مراحلی است از جمله:

_ جارو کشیدن: در ابتدا باید با جاروبرقی برروی سطح مبل و درزها بکشید تا هرگونه گرد و خاک و ذرات باقیمانده از مواد را کاملا از سطح بردارید. کوسن‌ها را در فضای باز برده و خوب بتکانید، مبل را جابه‌جا کرده و قسمت زیر آن را جارو بکشید.

_ می‌توانید از برس بسیار نرم نیز برای جدا سازی جرم و خاک فشرده شده به مبلمان استفاده کنید.

_ با استفاده از پرز‌گیر، پرز یا موهایی که جاروبرقی توان مکش آن‌ها را نداشته است را جمع آوری کنید. اگر در منزلتان حیوانی دارید که در خانه عبور و مرور دارد که این مورد برای شما ضروری است.

_ حال نوبت به تمیز کردن دسته ها و به‌طور کلی قسمت‌هایی می‌رسد که جنسی غیر از پارچه دارند از جمله چوب، فلز یا پلاستیک فشرده. برای تمیز کردن این نواحی از تمیز کننده‌های مخصوص به هر مورد می‌توانید استفاده کنید، توجه داشته باشید که مواد به روی قسمت پارچه مبل انتقال نیابد و فقط همان نواحی را تمیز کنید.

_ نوبتی هم باشد دیگر نوبت به قسمت اصلی یعنی پارچه مبلمان می‌رسد. در مبلمان چرم هم از بخارشوی و هم از فوم می‌توان بهره برد اما در مورد مبلمان پارچه‌ای بهتر است تنها از بخارشوی استفاده شود، برای از بین بردن لکه های کم و موردی روی مبلمان می‌توان از روش‌هایی بهره برد اما در مورد شستشوی کل مبلمان پیشنهاد می‌شود از دستگاه بخارشوی استفاده شود و سپس مواد به کار رفته جهت شستن را با مکش از روی مبلمان خارج کرد تا هیچ ماده‌ای باقی نماند که سبب آسیب رساندن به پارچه یا اسفنج مبل شود، همچنین از مزایای دیگر مبل شویی به این روش این است که به دلیل اینکه مواد در اکثر موارد به صورت کامل خارج می‌شود بوی نامطبوعی باقی نمی‌ماند و تنها سطح مبلمان کمی نم خواهد داشت که آن هم با جریان غیر مستقیم هوا خشک خواهد شد. در نظر داشته باشید که مبلمان را پس از شستن در معرض جریان مستقیم هوا در فضای باز قرار ندهید چرا که گرد و خاک را به شدت جذب می‌کند و در نهایت بوی نامطبوعی نیز بر جای میگذارد. برای شستن کوسن‌ها و هم‌چنین قسمت‌هایی که این امکان را دارید، مواد داخل آن را بیرون بیاورید و روکش را در ماشین لباسشویی بشویید و خشک کنید.

دیگر احتیاج نیست که زحمت فراوانی را متحمل شوید و مبلمان خود را به مراکز شستشو منتقل کنید یا آن را به داخل حیاط و فضای باز بیاورید بلکه در مبل شویی سیار، دستگاه مبل شوی را می‌توان به راحتی حمل کرد و مبلمان و صندلی مدنظر را در محل مورد نظر شستشو داد. شما می‌توانید بدون تحمل هیچ گونه زحمتی از طریق اپلیکیشن سرویسچه سفارش شستشوی مبل و موکت چسبان خود را ثبت کنید تا ما به محل مورد نظر شما آمده و با بهترین نرخ و بالاترین کیفیت شستشو را انجام دهیم.