یک تیر و دو نشان صرفه جویی در آب و زمان یعنی کارواش نانو

دوشنبه 28 آبان 1397

روش‌های شستشوی خودرو نیز به مرور زمان در حال افزایش و پیشرفت است. یکی از این روش‌ها کارواش نانو در محل است که با استفاده از آن دیگر احتیاجی نیست خودتان به کارواش مراجعه کنید، و به این ترتیب هم در مصرف آب و هم وقت صرفه جویی خواهید کرد.

روش‌های شستشوی اتومبیل نیز روز به روز افزایش پیدا می‌کند، روش‌‌هایی که از نظر استفاده از مواد اولیه و نحوه‌ی شستشو با هم کاملا متفاوت هستند. امروز قصد داریم از کارواش نانو در محل صحبت کنیم، یعنی کارواشی که دوستدار محیط زیست است از این بابت که در انجام آن احتیاج به آب نیست اگر هم لازم باشد به مقدار بسیار کم احتیاج می‌شود.

کارواش که در زبان فارسی ما رواج یافته است همانطور که از نامش مشخص است از دو کلمه Car به معنای ماشین و Wash به معنای شستن تشکیل شده است. اصولا ما ایرانی‌ها تا همه جای ماشینمان را با آب و کف فراوان نشویند راضی نمی‌شویم و احساس می‌کنیم ماشینمان به آن تمیزی که مدنظرمان است نرسیده است. اما بد نیست بدانید به طور میانگین برای شستشوی هر خودرو در کارواش میزان 50 لیتر آب و شستن ماشین در خانه حدود 200 لیتر آب باید مصرف شود. اما در کارواش نانو خبری از این حجم هدر رفت آب نیست و با مواد نانو و دستمال مخصوص کار شستشوی ماشین دلبندتان انجام می‌شود.

کارواش نانو چگونه انجام می‌شود

زمانیکه جرم و کثیفی برروی بدنه خودرو مینشیند به خصوص اگر مدت طولانی از کثیف شدن گذشته باشد دیگر با دستمال نم دار یا آب تنها نمی‌توان انتظار تمیز کردن داشت بلکه احتیاج است مقداری مواد نانو را روی بدنه خودرو اسپری کرد تا این آلودگی‌ها کمی سست شود و به راحتی از بدنه تمیز شوند توجه داشته باشید که میزان استفاده از مواد نانو باید به اندازه باشد تا در طولانی مدت اثر منفی روی بدنه خودرو نگذارد، پس از استفاده از مواد نانو حال با یک دستمال مخصوص به نام مایکروفایبر که در برند‌های مختلفی عرضه می‌شود آلودگی را پاک کرده و سپس با دستمال دیگری تمامی لک‌ها و کثیفی باقیمانده را تمیز میکنند. توجه داشته باشید که مواد نانو نباید بیشتر از پانزده دقیقه برروی بدنه خودرو باقی بماند از این رو تا چند دقیقه بعد از اسپری کردن بهتر است روی آن دستمال کشیده شود، همچنین مواد نانو به دلیل حالت لزجی که دارد باید برای پخش کردن آن روی بدنه از دستمال مخصوص استفاده شود در غیر این صورت اثر حرکت دستمال برروی بدنه باقی می‌ماند.

مواد نانو از ذراتی تشکیل شده است که حالت آب گریزی دارد یعنی نفوذ آب به آن به سختی امکان پذیر است به همین دلیل هم بوده است که در ابتدا از این مواد در صنعت کشتی سازی بهره میبرده‌اند، به دلیل همین خاصیت، استفاده از این مواد باعث می‌شود که خودروتان دیرتر کثیف شود.

شما برای تمیز کردن خودروتان چند راه دارید، اول اینکه دست به کار شوید و خودتان زحمت آب و جارو کردن اتومبیلتان را بکشید، دومین راه این است که برنامه ریزی کنید و خودتان ماشینتان را به کارواش ببرید و در آنجا منتظر باشید تا کار تمیز کردن خودروتان به پایان برسد اما راه سومی هم هست و آن این که کماکان در محل خود باشید گوشیتان را بیاورید و از طریق اپلیکیشن سرویسچه سفارش کارواش نانو یا کارواش با آب را ثبت کنید.