نماشویی

دوشنبه 12 آذر 1397

نمای ساختمان و شیشه‌ها نیز کثیف می‌شوند و احتیاج به شستشو و تمیز شدن دارند. گاهی دسترسی آسان است و شما خودتان به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید اما گاهی احتیاج است از روش‌های دیگری کمک بگیرید یکی از بهترین روش‌ها در نماشویی، استفاده از طناب راپل است.

شستن و تمیز کردن نمای ساختمان یا پنجره‌ها به روش‌های مختلف با ابزار متفاوت و انواع دسترسی‌ها امکان پذیر است.

برای تمیز کردن پنجره‌ها می‌توان از یک جاروی دسته بلند استفاده کرد یا پارچه‌ای را به یک چوب بلند با بند گره زد اما در ارتباط با همه‌ی پنجره‌ها این روش امکان‌پذیر نیست، همچنین در ارتباط با سایر قسمت‌های نما این روش قابل اسفاده نخواهد بود و احتیاج است از سایر روش‌ها استفاده کرد، که یک روش سنتی برای این امر استفاده از داربست فلزی است که باید هزینه‌ای را متقبل شد و داربست را اجرا کرد سپس نیرویی را استخدام کرده که برروی داربست رفته و کار شستشو را انجام دهد. یک روش دیگر استفاده از بالابر است. اما روش دیگری نیز وجود دارد و اصطلاحا به آن کار در ارتفاع بدون استفاده از داربست می‌گویند، در این روش نیروی آموزش دیده و آشنا به این کار با استفاده از طناب راپل کار شستشوی نما و شیشه‌ها را انجام می‌دهد.

سنگ نوردان، کوه نوردان، غار نوردان با استفاده از طناب راپل آشنا هستند. در گذشته بیشتر از این تکنیک برای نجات جان افراد در مسیر‌های صعب‌العبور و همچنین برای فرودهای نظامیان از بالگرد استفاده می‌شد اما با گذشت زمان از این تکنیک در سایر زمینه‌ها هم استفاده شد.

شستشوی نما یا نماشویی:

نماشویی به روش‌های مختلف و در متراژ‌های متفاوتی انجام می‌شود. یکی از این روش‌ها استفاده از طناب راپل است، که نیروی متخصص و آموزش دیده از بالاترین نقطه ساختمان با طناب آویزان شده و کار شستشو را انجام می‌دهد. نحوه‌ی شستشو بستگی به نوع نما دارد برای مثال شستشو نمای سنگ مرمر متفاوت است با شستشوی نمای آجری.

راه‌های شستشو در روش طناب راپل: به طور کلی از دو روش دستی و واترجت استفاده می‌شود.

_روش دستی: در این روش نیاز به استفاده از دستگاه خاصی نیست، نیروی متخصص با استفاده از ابزارآلات ساده و مواد شستشو به صورت دستی کار نماشویی را انجام می‌دهد. این روش بیشتر متناسب با ساختمان‌هایی با متراژ پایین است و با جنس نمایی صیقلی و صاف مانند شیشه یا کامپوزیت.

_روش واتر جت: بیشتر در مواردی مورد استفاده قرار می‌گیرد که جنس نما سنگی، آجری و سیمانی باشد همچنین کثیفی نما زیاد باشد این دستگاه آب را با فشار از مخزن خارج می‌کند و برروی سطح میریزد، حالت لایه برداری دارد و سطح نما را تمیز می‌کند. که روش واترجت نیز انواع متفاوتی دارد از جمله واترجت با آب گرم، واترجت با آب سرد، واتر جت برقی.

تجربه و مهارت شرکتی که قصد انجام نماشویی را دارد در انجام کار و همچنین استفاده از مواد مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. ما در اپلیکیشن سرویسچه از نیروهای متخصص در این زمینه استفاده می‌کنیم. شما با دانلود اپلیکیشن می‌توانید سفارش خود را ثبت کرده تا کارشناسان ما به صورت رایگان از نمای شما بازدید به عمل آورده و هزینه شستشو را برای شما برآورد کنند.