دوربین مداربسته

دوشنبه 19 آذر 1397

دوربین مداربسته یکی از ابداعات مورد پسند در زمینه حفاظت و نظارت است که به انسان امکان دسترسی و کنترل بر مکانی را می‌دهد که خود نیز در آن حضور ندارد.

دوربین مدار بسته

تاریخچه‌ی دوربین مداربسته

به دوربین‌هایی اطلاق می‌شود که در جای خود ثابت اند و تصاویر را با توجه به نیاز شخص به یک یا چند مسیر که برای آن تعریف شده باشد ارسال می‌کنند. دوربین مداربسته برای اولین بار در کشور آلمان و توسط کامپنی زیمنس جهت نظارت بر عملکرد پرتاب موشک استفاده شد. از این دوربین‌ها در ابتدا بیشتر به صورت دولتی و در مکان‌های عمومی استفاده شد اما رفته رفته دامنه‌ی استفاده از آن‌ها افزایش یافت و به حیطه‌ی مشاغل خصوصی نیز پا گذاشت و امروزه کمتر مکان تجاری و اداری را می‌توان یافت که از این سیستم استفاده نکنند. کاربرد دوربین‌های مداربسته در جلوگیری از ارتکاب جرم تاثیر بسیاری دارد و در سیستم‌های حفاظتی، پلیسی، نظامی، فضایی،صنعتی، کنترل ترافیک و تصویر برداری نامحسوس کاربرد بسیار دارد.

تقسیم بندی دوربین مداربسته:

  • از لحاظ نوع سیگنال: به دوربین های آنالوگ، آی پی (تحت شبکه) و دو منظوره تقسیم می‌شوند. که دارای تفاوت هایی هستند.

_ نصب، راه اندازی و تعمیرات دوربین آنالوگ ساده تر از دوربین تحت شبکه است.

_ کیفیت تصاویر در دوربین‌های تحت شبکه بسیار بالاتر از دوربین‌های آنالوگ است.

_ در یک سیستم شبکه شما می توانید پس از اجرا، اکثر تجهیزات را به راحتی جابه جا کنید اما در سیستم آنالوگ انجام بسیاری از تغییرات پس از اجرا امکان پذیر نخواهد بود.

  • از نظر شکل ظاهری: به دوربین های دام، صنعتی، مینیاتوری، مادون قرمز و دوربین‌های چرخشی تقسیم می‌شوند. با توجه به نوع کاربرد و محلی که می‌خواهید دوربین را نصب کنید انتخاب شما متفاوت خواهد بود به عنوان مثال از دوربین دام بیشتر در مواردی که می‌خواهید دوربین در سقف نصب شود یا دوربین مینیاتوری به‌ دلیل اینکه شکل ظریف و کوچکی دارد بیشتر در مکان‌هایی که کنترل تصاویر به صورت نامحسوس انجام می‌گیرد می‌توان استفاده کرد.
  • از نظر قاب و پوشش: به دوربین های ضد آب قاب بزرگ، دوربین مخفی و دوربین قاب فانتزی تقسیم می‌شوند. اگر برای محیط باز می‌خواهید از سیستم مداربسته استفاده کنید حتما باید دوربین دارای پوشش ضد آب باشد.

دوربین مداربسته دارای کارایی فراوانی است، و این روز‌ها علاوه بر محل کار و شرکت‌ها در خانه‌ها هم از آن‌ها به وفور استفاده می‌شود. اگر قصد دارید  دوربین مداربسته خریداری و نصب کنید، همچنین اگر برای تعمیر دوربین مداربسته احتیاج به نیروی ماهر دارید ما در اپلیکیشن سرویسچه کار را راحت کرده‌ایم. شما با دانلود اپلیکیشن سرویسچه می‌توانید درخواست نصب دوربین و همچنین تعمیرات آن‌را ثبت کنید.