انواع دزدگیر

دوشنبه 26 آذر 1397

راه‌های مختلفی جهت حفاظت از خانه و محل کار وجود دارد اما یکی از بهترین این راه‌ها نصب دزدگیر است چرا که با فعال سازی آن، به محض حضور اشخاص غیر مجاز به روش خودشان و با صدایی رسا ما را فرا می‌خوانند.

همان طور که شیوه‌ی زندگی مدرن تر و پیشرفته تر شده است روش‌های سرقت و هتک حریم نیز پیشرفته تر شده است پس نیاز به راه‌های مناسبی جهت مقابله با این موضوع است. در کنار دوربین مداربسته بهتر است از دزدگیر نیز استفاده شود، چرا که با وجود دزدگیر حتی اگر همان لحظه نیز مانیتور دوربین را چک نکنیم، دزدگیرها خودشان اینقدر صدا به پا می‌کنند که علاوه بر خودمان دیگران را نیز با خبر می‌کنند.

انواع دزدگیر: دزدگیر در انواع مختلفی عرضه می‌شود که کارکرد اصلی همه‌ی آن‌ها در نهایت بر می‌گردد به اعلان صدا و هشدار به هنگام ورود اشخاص غیر مجاز. در ابتدا شما باید تکلیفتان را مشخص کنید که هدف‌تان از نصب دزدگیر چیست و زمانی‌که دزدگیر هشدار می‌دهد دقیقا می‌خواهید چه کاری برایتان انجام دهد.

انواع دزدگیر:

_ دزدگیر فقط هشدار دهنده: این نوع، به محض ورود اشخاص غیر مجاز به حریم مورد نظر فقط صدای آژیر منتشر می‌کنند. پس لازم است خودتان یا آشنایی در محل حاضر باشد که به محض شنیدن صدای آن به محل رفته و قضیه را جستجو کند چرا که این نوع دزدگیر تنها هشدار می‌دهد و با هیچ کس تماس نمی‌گیرد.

_ دزدگیر تلفن کننده: این نوع، به محض ورود اشخاص غیر مجاز به شماره‌ی اشخاصی که از قبل در حافظه‌اش ذخیره شده است تماس می‌گیرد، حال آن شخص باید در جواب تماس دزدگیر کدی را وارد کند که دزدگیر متوجه شود که شخص از این هتک حریم آگاه شده است  در غیر این صورت دستگاه با تمامی مخاطبان ذخیره شده در حافظه‌اش تماس می‌گیرد تا در نهایت شخصی کد تایید را وارد کند.

_ دزدگیرهایی با پشتیبانی: در این مورد صاحب محل مورد نظر با شرکت‌هایی که پشتیبانی چنین اموری را قبول می‌کنند قرارداد ثبت می‌کند تا دزدگیر پس از حریم شکنی توسط اشخاص خاطی این موضوع را به شرکت مربوطه گزارش دهد و آن‌ها یا خود مستقیما وارد عمل می‌شوند یا پلیس را با خبر می‌کنند.

حال چیزی که حائز اهمیت است این است که دستگاه از چه طریقی با شما یا مرکز پشتیبانی تماس حاصل کند؟ این مورد از دو طریق امکان‌پذیر است، یکی از طریق تلفن ثابت و دیگری از طریق سیم‌کارت. در موردی که تلفن کننده با خط ثابت ارتباط برقرار می‌کند احتیاج است که تلفن به وسیله‌ی سیم به دزدگیر متصل شود اما در تلفن کننده با سیم‌کارت، دیگر احتیاج به سیم‌کشی نیست و یک سیم‌کارت در دستگاه قرار می‌گیرد که از طریق آن ارتباط برقرار می‌کند. موضوعی که باید مدنظر داشته باشید این است که مطمئن شوید مکان مورد نظر از آنتن‌دهی مطلوبی برخوردار است و همچنین سیم‌کارت دارای شارژ پولی کافی برای برقراری تماس دارا باشد. استفاده از دستگاه سیم‌کارت خور به دلیل دارا بودن امنیت بیشتر توصیه می‌شود چرا که سارقان در تلفن کننده از طریق خط ثابت این امکان را دارند که سیم تلفن را قطع کنند.

تفاوت دزدگیر بی‌سیم، دزدگیر سیمی: در گام بعد شما باید با توجه به نیازهای خود و همچنین میزان پولی که می‌خواهید هزینه کنید از بین دزدگیر باسیم یا بدون سیم انتخاب کنید که تفاوت این دو به ظاهر تنها به سیم است اما همین تفاوت اولیه، تفاوت‌های بیشتری را به دنبال خواهد داشت. دستگاه بی‌سیم گران‌تر از دستگاه سیمی است اما بعد از نصب و راه‌اندازی هزینه‌ها تفاوت چندانی نخواهد داشت چرا که نصب دستگاه بی‌سیم بسیار راحت است و نیاز به هزینه کردن ندارد در مقابل دستگاه با سیم احتیاج به کابل کشی دارد. دستگاه بی سیم را به راحتی می‌توان جابه جا کرد اما دزدگیر سیمی را نمی‌توان. باتری سنسور هشدار بی‌سیم را باید پس از مدتی تعویض کرد اما سیستم هشدار با سیم احتیاج به این مورد ندارد.

شما برای خرید سیستم امنیتی یا دزدگیر و همچنین برای تعمیر دزدگیر می‌توانید از طریق دانلود اپلیکیشن سرویسچه و در دسته بندی برق‌کاری، خدمت مورد نظر را انتخاب و سفارش دهید.