بنایی

دوشنبه 3 دی 1397

برای بنا کردن یک خانه یا آپارتمان نیاز به بنا و ملزومات آن است، همچنین همیشه ساختمان‌ها سرپا و قدرتمند مثل روز اول نیستند و به مرور دچار نواقصی می‌شوند که بهتر است از همان ابتدا در جهت رفع آن برآیید تا به مشکل اساسی برنخورید.

بنایی چیست و به چه کاری اطلاق می‌شود؟

بصورت عامیانه به هرکاری در ساختمان که با مصالح سروکار دارد اطلاق می‌شود. در گذشته بنا شخصی بود که از صفر تا صد کار ساختمان را انجام می‌داد اما امروزه کارها تخصصی تر شده است و کارهای کاشی کاری، گچ‌ کاری، دیوار چینی، پلاستر، اصولا بوسیله‌ی استادکارهای متفاوت انجام می‌شود، البته هنوز هم هستند افراد ماهری که از عهده‌ی انجام چند کار بر بیایند و شما را برای انجام کار به دردسر برای یافتن چندین استادکار متفاوت نیندازند.

اصولا مصالحی که در بنایی مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل آجر، سیمان، سنگ، آهک و... است که روش بکار گیری و آماده‌سازی آن‌ها جهت انجام کار متفاوت است.

کارهای بنایی گاهی جزئی است و در حد تعمیرات است مانند، تعمیر کاشی کف که گاهی احتیاج به دوغاب ریزی مجدد است، تعمیر کاشی‌کاری دیوار که شامل لق شدن یا افتادن می‌شود، تعمیر گچ کاری که شامل نم دادن و ریختن می‌شود، تعمیر آجر کاری دیوار، تعمیر سیمان کاری یا بصورت عامیانه پلاستر، اما گاهی هم احتیاج است که بنا از پایه شروع به انجام کار کند و ساخت و ساز شروع شود.

هزینه بنایی:

از نظر هزینه هم که در ابتدا باید کار بازدید شود تا بتوان برآورد هزینه نزدیک به واقعیت داشت، گاهی استاد کار مربوطه نرخ کلی انجام کار مورد نظر مشتری را می‌گوید و در اصطلاح کار را کنترات می‌کند بدین شکل که دیگر مشتری هیچ کاری انجام ندهد و فقط مبلغ تعیین شده را بپردازد و همه‌ی امور خرید مصالح و ساخت و ساز بر عهده بنا یا کارفرمای مربوطه باشد، اما گاهی هم مشتری احتیاج دارد به نیروی روزمزد که تنها کار انجام دهد و مزد دریافت کند. اما آنچه مسلم است این است که نیروی مورد نظر تخصص لازم را داشته باشد تا کار به نحو احسن انجام شود چرا که عدم انجام درست یک کار چه بسا از انجام ندادنش بدتر است و ضرب‌المثل کاچی به از هیچی، در اینجا کاربرد ندارد و گاهی خسارات جبران ناپذیری وارد می‌شود.

شما در اپلیکیشن سرویسچه و در بخش خدمات ساختمانی می‌توانید تمامی سفارشات خود در زمینه‌ی بنایی اعم از دیوار چینی، کاشی کاری، گچ کاری، سیمان کاری و پلاستر و همچنین تعمیراتی که در زمینه‌ی ساختمان خود احتیاج دارید را ثبت کنید تا نیروهای کار بلد ما خدمت مورد نظر شما را انجام دهند. برای دانلود اپلیکیشن سرویسچه اینجا کلیک کنید.