درب و پنجره دو جداره

دوشنبه 24 دی 1397

پنجره‌ها در طول تاریخ از جنس‌های مختلفی ساخته شده‌اند که هر کدام معایب و محاسنی داشته است، بهترین نوع درب و پنجره را می‌توان نوع دوجداره آن نام برد، با سرویسچه همراه شوید تا بیشتر در این مورد صحبت کنیم.

پنجره‌ها چه از نظر مکان قرار گرفتنشان، نور گیر بودنشان و چه از نظر جنسشان از جمله مهمترین قسمت‌های یک خانه به شمار می‌روند. پنجره‌ها در اشکال، اندازه، رنگ و جنس‌های متفاوتی در بازار موجود هستند. پنجره چوبی، پنجره آهنی، پنجره آلومینیومی و در نهایت پنجره دوجداره از جمله اجناس موجود در بازار به شمار می‌روند که هر کدام مزیت و معایبی دارد اما به طور کلی آنچه از انواع دیگر جدیدتر و همچنین با محاسن بسیار وارد بازار شده است پنجره دوجداره است، همان‌ طور که از نام آن مشخص است دو جداره دارد و این امر از هدر رفت انرژی و ورود گرد و خاک و آب باران جلوگیری می‌کند، از ورود سر و صدا تا حد زیادی ممانعت می‌کند. پنجره دو جداره در برابر نور خورشید، سرما، خوردگی و پوسیدگی مقاوم است و در مدل‌ها و رنگ‌های متنوع و همچنین ابعاد مورد نیازعرضه می‌شوند که متناسب با سلیقه‌های مختلف است.

پنجره دوجداره از جنس یوپی‌وی‌سی است گوشه‌های درب و پنجره دو جداره به هم جوش داده می‌شوند که این موضوع باعث بالا رفتن مقاومت آن می‌شود حال آنکه اگر توسط افرادی که تخصص در این زمینه ندارند ساخته شوند پس از گذشت مدتی تغییر فرم داده و عایق بندی آن دچار مشکل می‌شود.

شیشه دوجداره: شیشه دوجداره نیز به همانند پنجره دوجداره برای جلوگیری از هدر رفت انرژی و همچنین برای جلوگیری از ورود سر و صدا بسیار کارامد است. این شیشه ها قابلیت نصب بر روی پنجره آلومینیومی و آهنی را دارا هستند اما اگر بخواهید نتیجه مطلوب داشته باشد بهتر است بر روی پنجره دوجداره مورد استفاده قرار گیرد. که در انواع ساده، رنگی، رفلکس، سکوریت و لمینت موجود می‌باشد.

انواع  درب و پنجره های یوپی‌وی‌سی:

_ درب و پنجره دوجداره با یراق یک طرف بازشو

_ درب و پنجره دوجداره با یراق دو طرف بازشو

_ درب و پنجره دوجداره با یراق کشویی

_ درب و پنجره دوجداره یوپی‌وی‌سی فرانسوی با مولیون متحرک

نگهداری از درب و پنجره دوجداره

طراحی, تولید و نصب درب و پنجره دوجداره با دقت بالا انجام می‌گیرد تا مقاومت و طول عمر بالاتری داشته باشد اما در طول مدت استفاده رعایت نکاتی باعث می‌شود که طول عمر  آن افزایش یابد.

_ قطعات مکانیکی درب و پنجره‌ی دوجداره را باید در بازه‌های زمانی با روغن رقیق مانند روغن چرخ خیاطی روغن‌کاری کرد.

_ از تماس و نزدیک کردن شعله‌ی جوشکاری و مانند آن خودداری کنید.

_ برای تمیز کردن آن و همچنین تمیز کردن لاستیک‌های درب و پنجره می‌توانید از محلول آب و صابون استفاده کنید.

_ اگر با گذشت زمان و همچنین سرد شدن و گرم شدن هوا ابزار و یراق آلات آن از تنظیم خارج شدند مشکلی نیست با تنظیم مجدد آن‌ها کارآیی را به حالت اولیه بازگردانید.

_ زمانی برچسب روی درب و پنجره را جدا کنید که کل کارهای ساختمانی انجام شده است، همچنین برای جداسازی برچسب می‌توانید با کمک سشوار کمی آن‌را گرم کنید تا به راحتی جدا شود.

در صورتی که پنجره دوجداره از مواد مرغوب ساخته شود و نکات مختلف از جمله عایق بندی صحیح و همچنین استفاده از شیشه دوجداره مرغوب انجام گیرد، می توان به آنچه از نصب این نوع پنجره‌ها انتظار داشت دست یافت. شما می‌توانید با دانلود اپلیکیشن سرویسچه در دسته بندی خدمات ساختمانی سفارش ساخت و همچنین تعمیر درب و پنجره‌ی دوجداره‌ی خود را ثبت کنید.