راه‌کارهای افزایش طول عمر باتری خودرو

دوشنبه 1 بهمن 1397

باتری خودرو یک ذخیره کننده‌ی انرژی است که وظایف متعددی دارد یکی از آن‌ها تامین انرژی مورد نیاز سیستم استارت و جرقه است، اما این جزء از ماشین نیز عمر مفید دارد و در این مدت نیاز به محافظت تا اینکه بتوان مدت زمان کارایی آن‌را افزایش داد.

 

باتری خودرو، قسمتی است که وظیفه‌ی تامین برق خودرو را عهده دار است بنابراین توجه زیادی را می‌طلبد تا بتواند بالاترین کارایی را داشته باشد و به راحتی استارت بزند و سرنشینان را از گزند در راه ماندن و روشن نشدن ماشین در امان نگه دارد. از این رو با سرویسچه همراه شوید تا چند نکته را جهت افزایش طول عمر باتری ماشین برشماریم.

راه هایی برای طول عمر بیشتر باتری خودرو:

_ به قدرت و توان باتری توجه کنید و از وسایلی که به برق زیادی احتیاج دارند استفاده نکنید. وسایلی مانند سیستم‌های صوتی قوی یا لامپ‌های اضافی و... از توان و طول عمر باتری می‌کاهند.

_ توجه داشته باشید که به هنگام روشن کردن ماشین یا به اصطلاح استارت زدن، تمامی وسایلی که احتیاج به برق دارند مانند ضبط و چراغ خاموش باشند، چراکه به هنگام روشن شدن فشار زیادی به باتری وارد می‌شود.

_ در ترافیک‌های طولانی بهتر است وسایلی که به برق احتیاج دارند را خاموش یا استفاده از آن‌ها را به حداقل برسانید برای مثال اگر احتیاج به نور است تنها چراغ‌های کوچک را روشن بگذارید.

_ در شرایطی که هوا بسیار گرم است بهتر است از کولر خودرو استفاده نکنید، چراکه استفاده بیش از حد از کولر ماشین در کاستن عمر باتری تاثیر زیادی دارد.

_ سعی کنید همواره باتری خودرو را تمیز نگه دارید بدین منظور در بازه‌های زمانی مختلف آن‌را چک و تمیز کنید و در صورتی که چربی یا گرد و خاک روی قطب‌های آن را فرا گرفته است، ابتدا قطب منفی را باز کرده سپس قطب مثبت را و آن‌ها را تمیز کنید.

_ در فصل تابستان و زمستان از قرار گرفتن خودرو در مجاورت هوای گرم و سرد تا آنجا که ممکن است جلوگیری کنید.

_ استارت زدن را راحت تر کنید بدین شکل که پایین نگه داشتن کلاچ هنگام استارت زدن باعث می‌شود نیروی لازم برای استارت زدن کاهش یابد و به این ترتیب، از مصرف مقدار زیادی از انرژی باتری جلوگیری می‌کند.

با در نظر گرفتن این راهکارها تا حدی می‌توانید از عمر مفید باتری بیشتر استفاده کنید و مدت آن‌را تا حدودی به تاخیر بیندازید.

برای خرید باتری و تعویض آن احتیاج نیست به تعمیرگاه یا فروشگاه‌ها مراجعه کنید شما با دانلود اپلیکیشن سرویسچه می‌توانید سفارشات خرید باتری خود را انجام دهید تا متخصصان ما در محل مورد نظر شما حضور یافته و کار تعویض باتری را انجام دهند.