تعمیر اجاق گاز

دوشنبه 8 بهمن 1397

اجاق گاز از جمله وسایلی است که حتی یک روز خراب بودن آن مشکلاتی را بوجود میاورد اما جای نگرانی ندارد چرا که اکثر اجاق گازها را به راحتی می‌توان نصب، سرویس و تعمیر کرد. اما بهتر است تعمیر آن در محل انجام شود و منطقی نیست که آن‌را جابه‌جا نمود.

اجاق گاز دارای انواع مختلفی است از جمله، اجاق گاز ساده، فردار، رومیزی، صفحه‌ای، لمسی. اجاق گاز نیز به مانند هر وسیله ای دچار عیب و مشکل می‌شود، و از آن‌جا که جا به جایی آن راحت نیست بهتر است تعمیرکار مربوطه به محل مراجعه و آن را تعمیر کند. از جمله عیب‌های احتمالی که کار اجاق گاز را مختل می‌کنند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ کار نکردن یا شکستن فندک

_ کم شدن شدت یا تغییر رنگ شعله

_ روشن نشدن شعله یا خاموش شدن آن در حین کار

_ خراب شدن فر یا با دمای مطلوب کار نکردن آن

_ ایراداتی در جسم اجاق گاز مانند شکستگی لولا، درب، شیشه و...

عیب یابی و تعمیر در وهله‌ی اول بسته به این است که اجاق گاز از چه نوع مدل و برندی است در مرحله‌ی بعد بستگی به مشکل رخ داده دارد. به طور کل اکثر اجاق گازها قابل تعمیر هستند اما در مورد اجاق گازهای قدیمی این مورد را باید در نظر داشت که تمامی قطعات آن‌ها موجود نیست و گاهی دخلشان به خرجشان نمی‌خورد و بهتر است فکر تعمیرشان نباشید.

نکاتی در ارتباط با نصب اجاق گاز:

_ اجاق گاز را در مکان بسیار کوچک و بدون تهویه‌ی مناسب نصب نکنید.

_ طول شیلنگ گاز بیشتر از 1.5متر نباشد و هر دو سمت آن‌را با بست محکم کنید.

_ جهت تمیز کردن اجاق گاز از سیم یا اسکاچ زبر استفاده نکنید بدین منظور می‌توانید از اسکاچ نرم یا پارچه استفاده کنید.

_ مانع سر رفتن غذا بر روی اجاق گاز شوید.

 هزینه‌ی ایاب و ذهاب برای تعمیر اجاق گاز در محل چقدر است؟

این مورد بسته به شرکت یا تعمیرکارانی دارد که انتخاب می‌کنید اما به طور کلی ارائه خدمت در محل مشتری دربرگیرنده‌ی پرداخت هزینه‌ی ایاب و ذهاب است اما در برخی مواقع تعمیرکاران هزینه‌ای جهت ایاب و ذهاب دریافت نمی‌کنند. ما در اپلیکیشن سرویسچه آماده‌ی دریافت سفارشات نصب، تعمیر و سرویس اجاق گاز شما هستیم بدون دریافت هزینه‌ای جهت ایاب و ذهاب. برای دانلود اپلیکیشن سرویسچه اینجا کلیک کنید.