چند نکته به منظور راحت‌تر اتو کردن

دوشنبه 15 بهمن 1397

یکی از راه‌ها جهت آراسته و زیباتر نشان دادن لباس اتو زدن آن است، اما باید اعتراف کنیم که از جمله کارهایی است که طرفداران زیادی ندارد ولی در اکثر مواقع امری است ضروری، پس با سرویسچه همراه شوید تا چند نکته را جهت راحت‌تر و بهتر اتو زدن بازگو کنیم.

 

باید اعتراف کنیم که اتو کشیدن لباس‌ها از جمله کارهایی است که هر کسی رغبت به انجام آن ندارد به خصوص اگر جنس پارچه نیز از مواردی باشد که اصطلاحا اتو بر نمی‌دارد که مشکل را دو چندان می‌کند، اما به طور کلی فرایند پیچیده ای ندارد و ترس از سوزاندن لباس‌ها نداشته باشید، کافی است در ابتدا اتو را روی درجه‌ی پایین تنظیم کنید سپس اگر حرارت کافی نبود درجه را زیادتر کنید. به علاوه اتو زدن راهی جهت مقابله با میکروب است، با اتو زدن لباس زیر، حوله و ملحفه می‌توان آن‌ها را عاری از میکروب کرد.

_ اساسی ترین موردی که به هنگام اتو کشیدن مورد نیاز است، سطحی صاف است که بهترین گزینه بدین منظور میز اتو است اما اگر میز اتو در دسترستان نبود خلاقیت به خرج داده و از وسیله‌های دیگر بهره بگیرید. همچنین برای اتو زدن قسمت‌هایی مانند آستین می‌توانید از پارچه یا حوله کمک بگیرید و آن‌را داخل آستین قرار دهید تا امر اتو زدن راحت‌تر شود.

_ اینکه از کدام قسمت لباس شروع کنید بستگی به لباس مورد نظر دارد، برای مثال در اتو زدن پیراهن بهتر است ابتدا آستین را اتو زد و سپس قسمت‌های دیگر را.

_ اینکه آستین لباس یا پاچه‌ی شلوار باید خط اتو داشته باشد یا نه موضوعی است سلیقه‌ای اما آنچه که مرسوم است این است که خط اتو به لباس فرم و جلوه‌ی بهتری می‌دهد.

_ لباس نمناک اتو زدن را راحت‌تر می‌کند پس اگر قصد اتو زدن لباسی را دارید که شسته‌اید لازم نیست بگذارید که کامل خشک شود.

_ برخی از پارچه‌ها حساس هستند پس بهتر است آن‌ها را از پشت اتو بزنید، به طور کلی اگر نسبت به جنس پارچه شک داشتید و امکان دادید که تغییر شکل دهد، برق بیفتد یا به اتو بچسبد، ابتدا پارچه‌ی نخی بر روی آن پهن کنید سپس روی آن اتو بکشید.

_ هنگام اتوکشی بهتر است اتو را روی هر قسمتی که قصد دارید اتو کنید برای چند ثانیه نگه دارید و سریع دستتان را جابه‌جا نکنید، بهتر است اتو را به آرامی جابه‌جا کنید تا گرما و بخار حاصله به خوبی قسمت مورد نظر را اتو کند.

_ در آخر فراموش نکنید که اتو باید سرد شود سپس بر سر جای خود قرار گیرد.

با وجود تلاش‌های بسیاری که جهت تمیز کردن یا اتو کشیدن لباستان می‌کشید اما این حقیقتی است غیر قابل کتمان که در پاره‌ای از اوقات و در مورد برخی از لباس‌ها ما نه از عهده‌ی شستن مناسب و نه از عهده‌ی اتو کشیدن اصولی آن‌ها بر می‌آییم پس احتیاج است که کار را به کاردان بسپاریم. شما از طریق اپلیکیشن سرویسچه می‌توانید تمامی سفارشات خود در زمینه خشکشویی، پرده‌شویی، پتوشویی را ثبت کنید تا ما در زمان و محل مورد نظرتان لباس‌ها را تحویل گرفته و پس از خشکشویی به شما تحویل دهیم. برای دانلود اپلیکیشن سرویسچه اینجا کلیک کنید.