نکاتی که باید به هنگام استفاده از ماشین لباسشویی به آن‌ها توجه کنید

سه شنبه 21 اسفند 1397

امروزه لباسشویی‌های متنوع با برنامه‌های متنوع‌تر در بازار موجود است که هرکدام از این برنامه‌ها کاربرد خاص خود را دارد. به طور کلی توجه به تعدادی از نکات هم به حفظ بافت لباس و هم حفاظت از ماشین لباسشویی کمک شایانی خواهد کرد.

 

 در گذشته لباس را با دست و با استفاده از تشت می‌شستند، سپس ماشین لباسشویی سطلی بر روی کار آمد که تنها کار شستشو را انجام می‌داد و خبری از خشک کن نبود، در مدل‌های جدیدتر این امکان بوجود آمد که علاوه بر شستن لباس بتوان آن را خشک هم کرد و این سال‌های اخیر با انواع و اقسام ماشین لباسشویی سروکار داریم که برنامه‌های متنوعی دارند و برای شستشوی لباس‌های مختلف می‌توان از برنامه‌ی مربوطه استفاده کرد. برنامه‌هایی از قبیل شستشو در دمای پایین، شستشو مخصوص کتان، شستشوی سریع و...

در شستشوی لباس با ماشین لباسشویی باید به چند نکته توجه کرد:

_ بهتر است برای شستن یک یا دو لباس ماشین را به‌کار نیندازید. سبد یا مکان خاصی را مشخص کنید که لباس‌های کثیف در آن جمع آوری شود و زمانی‌که تعداد به حد کافی رسید دستگاه را به‌کار بیندازید.

_ لباس‌های تیره را از لباس‌هایی که تم روشن دارند جدا کنید که به هنگام شستشو رنگ آن‌ها با هم تداخلی نداشته باشد.

_ در حین شستن لباس‌ها زمان شستشو یا دما را تغییر ندهید.

به عنوان یک قاعده کلی، همیشه از دستورالعمل های انتخاب درجه حرارت و برنامه های شستشو که بر روی برچسب لباس حک شده است بهره ببرید تا لباس‌تان در فرم ایده‌آل خود باقی بماند. راهنمایی های شستشوی آسان برای الیاف مختلف زیر را دنبال کنید.

ماشین لباسشویی دارای برنامه‌های مختلفی است که هر کدام مختص شستشوی دسته‌ی خاصی از لباس است، در ادامه به تعدادی از این برنامه ها اشاره میکنیم:

برنامه Wool  برای شستشوی لباس‌هایی از جنس نخ.

برنامه Cotton  برای شستشوی لباس‌هایی از جنس کتان.

برنامه Quick Wash به معنای شستشوی سریع برای لباس‌هایی که زیاد کثیف نیستند.

برنامه Hand Wash به منظور شستشویی شبیه به دست که در مواردی کاربرد دارد که قصد دارید لباسی را با حداقل فشار بشویید و نمی‌خواهید آسیبی به آن وارد شود. همچنین از این مورد می‌توانید برای شستشوی منسوجات پشمی نیز استفاده کنید.

برنامه Baby Care برای شستن لباس کودکان و همچنین برنامه Sports Wear برای شستن لباس‌های ورزشی.

برنامه Spin جهت خشک کردن لباس، شما از این قابلیت زمانی استفاده کنید که زحمت شستن لباس را خود کشیده‌اید و اکنون فقط احتیاج دارید که ماشین آن‌را خشک کند.

برنامه Mix در جایی کاربرد دارد که شما لباس‌هایی با جنس‌هی متفاوتی می‌خواهید بشویید، زمانی‌که این برنامه را انتخاب کردید دستگاه با استفاده از سیستم ترازوی خود برآورد و اعلام می‌کند که چند دقیقه زمان برای شستشو احتیاج است.

و در انتها خالی از لطف نخواهد بود که بیان داریم، در صورتی‌که ماشین لباسشویی شما احتیاج به تعمیر داشت، جای هیچ نگرانی نیست چرا که با دانلود اپلیکیشن سرویسچه به‌راحتی می‌توانید سفارشات تعمیر دستگاه خود را ثبت کنید تا همیاران ما کار تعمیر را انجام دهند.