تمیز کردن شیشه اتومبیل

دوشنبه 26 فروردین 1398

تمیز بودن شیشه ماشین علاوه بر اینکه باعث می‌شود که راننده دید بهتری داشته باشد هم‌چنین باعث می‌شود که سایر سرنشینان خودرو نیز از مناظر بیرونی لذت ببرند. هرکاری اصول مربوط به خود را دارد، برای تمیز و پاک کردن شیشه اتومبیل نیز بهتر است یک سری اصول را رعایت کنیم تا نتیجه‌ی بهتری حاصل شود.

آنچه که مشخص است این است که تمیز بودن ماشین اعم از کابین و شیشه‌ها باعث آرامش خیال تمامی سرنشینان یک خودرو است و تنها راننده را در بر نمی‌گیرد. شیشه‌های ماشین هم از داخل و هم از قسمت بیرونی گردوغبار را جذب کرده و کثیف می‌شوند. قسمت بیرونی شیشه با آلودگی‌های بیشتری در ارتباط است از جمله عواملی که باعث کثیف شدن ولک شدن شیشه‌ها می‌شوند می‌توان به دود، گردوخاک، برگ و صمغ درختان، لکه‌های حاصل از بنزین، گازوئیل و آب نام برد که اگر آب با دود همراه شود که اوضاع بدتر خواهد شد. به منظور تمیز کردن شیشه احتیاج  به دستمال نظافت مختص آن است، بدین منظور بهتر است یک دستمال مخصوص این کار کنار بگذارید و از آن برای تمیز کردن سایر قسمت‌ها استفاده نکنید چرا که هم لک میگیرند و هم بافت نرم خود را از دست داده و کارایی اولیه خود را نخواهند داشت. از دستمال‌های نانو و میکروفایبر می‌توان به عنوان بهترین‌ها در این زمینه نام برد به دلیل اینکه بسیار نرم و لطیف هستند خط و خش برجای نمی‌گذارند و در حالی‌که سبک و کم وزن هستند اما تا چندین برابر وزن خود آب را جذب می‌کنند.

تمیز کردن شیشه ماشین دو حالت دارد یک در موقعی است که شما ماشین را به‌صورت کامل شسته اید و الان احتیاج است که تنها لک های باقیمانده از بین برود اما حالت دوم زمانی است که شیشه کاملا کثیف است و احتیاج به نظافت دارد در اینجا مورد دوم را بررسی می‌کنیم چون به نحوی مورد اول نیز در آن گنجانده شده است. تمیز کردن شیشه بهتر است در جایی با نور کافی، در سایه و به دور از نور مستقیم آفتاب انجام گیرد، پس انجام آن در شب یا داخل پارکینگ توصیه نمی‌شود مگر اینکه نور مناسبی داشته باشد. این کار بهتر است در ساعاتی از روز انجام گیرد که دما متعادل است چرا که هم در دمای پایین و هم هوای گرم این فرایند به خوبی قابل انجام نیست.

شیشه ها را بالا بکشید، برف پاک کن را بالا بزنید، در ابتدا توصیه می‌کنیم با یک دستمال نم دار کثیفی‌ها را از روی تمامی شیشه‌ها پاک کنید تا کثیفی پخش نشود سپس شیشه پاک کن را اسپری کنید و با یک دستمال خشک و تمیز بر روی شیشه‌ها بکشید. در ادامه همین فرایند را از داخل ماشین انجام داده و قسمت‌های داخلی شیشه‌ها را تمیز کنید. قاعدتا نباید لکی باقی بماند اما برای اطمینان بیشتر ماشین را که به زیر نور خورشید ببرید کاملا نتیجه‌ی کار مشخص خواهد شد اگر کماکان لکی باقیمانده است با استفاده از پارچه‌ای که با شیشه شوی نم دار شده است می‌توانید آن قسمت را تمیز کنید.

شما برای ثبت سفارشات کارواش در محل اعم از کارواش نانو، کارواش با آب، کارواش با بخار و کارواش تاچ‌لس می‌توانید اپلیکیشن سرویسچه را دانلود کرده و سفارش خود را در دسته بندی خدمات خودرو ثبت کنید. در نظر داشته باشید که کارواش‌های ارائه شده در سرویسچه شامل روشویی و نظافت داخل ماشین به‌صورت کامل است که تمیز کردن شیشه‌ها نیز قسمتی از آن است.