نحوه‌ی تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

دوشنبه 2 اردیبهشت 1398

به منظور حفظ کارایی فیلتر دستگاه تصفیه آب، احتیاج است آن‌را در بازه زمانی مشخص تعویض کرد که به اصطلاح به این مورد سرویس دوره‌ای گفته می‌شود. در سرویس دوره‌ای کارشناس مربوطه فیلترهایی که احتیاج به تعویض داشته باشند را مشخص و کار تعویض را انجام می‌دهد.

طول عمر فیلتر تصفیه آب مشخص است و این میزان را بر اساس میزان مصرف آب و طول مدت استفاده مشخص می‌کنند و اصولا تعویض فیلترهای مرحله یک، دو و سه هر سه تا شش ماه باید انجام گیرد اما تنها معیار سنجش تعویض فیلتر را نمی‌توان میزان مصرف آب در نظر گرفت و عوامل دیگری همچون میزان رسوبات و املاح آب نیز بسیار موثر است. به منظور حفظ کارایی دستگاه نه تنها احتیاج به تعویض فیلتر وجود دارد بلکه بهتر است دستگاه توسط کارشناس مربوطه بررسی شود چون گاهی سایر قسمت‌ها از جمله پمپ دستگاه نیز احتیاج به سرویس یا تعمیر و تعویض پیدا می‌کنند.

مراحل تعویض فیلتر شماره یک، دو و سه:

ابتدا آب ورودی دستگاه را بسته، هوزینگ‌های شماره یک، دو و سه را باز میکنیم که بدین منظور از آچار مخصوص می‌توان استفاده کرد، فیلترهای داخل آن‌‌ها را بیرون آورده و با فیلترهای نو تعویض می‌کنیم سپس هوزینگ فیلتر را سر جای خود قرار می‌دهیم، فیلتر شماره دو از جنس کربن است و بعد از شروع به کار کردن مقداری کربن تولید می‌کند و به همین دلیل آبی که از دستگاه خارج می‌شود سیاه رنگ است که باید دور ریخته شود بدین منظور یک ظرف زیر قسمت فیلتر سه میگیریم و تا زمانی که آب زلال شود این کار را ادامه داده و آب کثیف را دور میریزیم سپس فیلتر شماره سه را نصب می‌کنیم. فیلترهای یک، دو و سه باید همزمان تعویض شوند.

فیلتر چهارم یا همان ممبران بین یک تا دو سال عمر مفید دارد و شما زمانی که آب ورودی و خروجی دستگاه را تست کنید و مزه‌ی مشابه ای احساس کردید یعنی زمان تعویضش فرا رسیده است، هر چقدر فیلترهای یک، دو و سه کارایی بهتری داشته باشند و به موقع تعویض شوند عمر ممبران بیشتر خواهد بود.

فیلتر پنجم نیز حدود یک تا یک و نیم سال طول عمر دارد چیزی در حدود تصفیه 5600 لیتر آب.

فیلتر ششم یا همان مینرال نیز حدود یک تا یک و نیم سال طول عمر دارد، خاطر نشان می‌شویم که فیلترهای چهار، پنج و شش نیز باید همزمان تعویض گردند تا نتیجه‌ی بهتری رقم بخورد.

دو فیلتر هفت و هشت در تعدادی از دستگاه‌ها موجود می‌باشد. فیلتر هفتم قلیایی است که بیشتر کارآیی اش در ارتباط با کاهش بیماری‌های گوارشی است که حدود یک سال طول عمر دارد. فیلتر هشتم اشعه فرابنفش است که باکتری، ویروس و میکروب‌ها را از بین می‌برد.

به‌منظور خرید، تعمیر و سرویس دوره‌ای دستگاه تصفیه آب از جمله تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن سرویسچه اقدام کنید. برای دانلود اپلیکیشن سرویسچه اینجا کلیک کنید.