انواع توری درب و پنجره

دوشنبه 16 اردیبهشت 1398

امروزه توری هایی با قاب های آلومینیومی، یو پی وی سی، چوبی و یا فلزی در انواع مختلف توری های کشویی، توری های پلیسه، توری های ثابت و جمع شونده موجود است که به سادگی و با توجه به نیاز و فضای مد نظر، می‌توانید نوع مورد نظرتان را انتخاب کنید.

روزهای گرم سال در مقابل تمامی مواهبی که دارند از جمله سرسبزی و میوه‌های خوش طعم و خوش رنگ اما احتیاج به وسایل سرما زا و راه‌کارهایی برای دستیابی به هوای خنک در شب‌ها و اوایل صبح را نمی‌توان کتمان کرد. بهترین راه تهویه مناسب برای خانه باز گذاشتن پنجره‌هاست اما باز گذاشتن درب یا پنجره اولین موضوعی را که در ذهن پدیدار می‌کند ورود حشرات مزاحم است که البته راه حل بسیار ساده و در دسترسی دارد آن هم استفاده از توری است.

انتخاب توری مناسب: پس در وهله‌ی اول باید دقت کنید که توری را برای چه مکانی احتیاج دارید اگر مکانی است که نیاز به خارج شدن هوا زیاد است مانند سرویس بهداشتی پس باید از توری استفاده شود که باز شود، اما اگر برای مکانی می‌خواهید که بیشتر احتیاج است که از هوای بیرون استفاده شود می‌توان از توری ثابت استفاده کرد.

انواع توری پنجره بر اساس جنس مواد به‌کار رفته:

_ توری آلومینیوم: که در انواع توری ریلی آلومینیومی، توری ثابت آلومینیومی، توری لولایی آلومینیومی موجود می‌باشد. از جمله نکات مثبت آن‌ها می‌توان به انعطاف بالا و قابل شستشو بودنشان اشاره کرد اما در مقابل نکات منفی نیز دارند این توری‌ها جلوی نور را تا حدی گرفته و گرد و غبار زیادی لابه‌لای آن جمع می‌شود که احتیاج است در فواصل زمانی کوتاه شسته شوند.

_ توری گالوانیزه: که بسیار مقاوم هستند و طول عمر بالایی دارند.

_ توری یوپی‌وی‌سی: نوعی از توری است، از جنس الیاف فایبر گلاس که در یک قاب کوچک گنجانده شده و در پشت پنجره نصب می‌شود. از مزایای آن می‌توان به قابل شستشو بودن، مقاومت در برابر حرارت و ضد زنگ بودن، قابل رویت بودن فضای بیرون اشاره کرد که در انواع پلیسه، ثابت، رولینگ و ثابت موجود می‌باشد.

_ توری پلیسه ای: که درجایی کاربرد دارد که شما احتیاج داشته باشید که از هوای بیرون بدون وجود توری نیز استفاده کنید که توری را به راحتی کنار می‌زنید و هوا رد و بدل می‌شود.

انواع توری بر اساس نوع حرکت:

_توری پنجره پلیسه: شاید بتوان از توری پلیسه به‌عنوان مناسب ترین توری برای تمامی پنجره ها، درب ها، تراس ها و محیط های بزرگ اشاره کرد. این نوع توری قابلیت نصب از راست به چپ و بالعکس را داراست. امکان خرابی توری پلیسه بسیار کم است و به آسانی پاره و خراب نمی‌شود. اصولا در جایی که ارتفاع پنجره کم است از توری پلیسه عمودی و درجایی که ارتفاع پنجره زیاد است از توری پلیسه افقی استفاده می‌شود پس این نوع توری در جایی که بخواهید از هوای بیرون بدون وجود توری نیز استفاده کنید بسیار کاربرد دارد که توری را به راحتی کنار می‌زنید و هوا رد و بدل می‌شود.

_ توری پنجره آهن‌ربایی یا مگنتیک: توری های مگنتیک یا آهنربایی همانند توری پلیسه بوده با این تفاوت که توری مگنتیک را به راحتی می‌توان جدا کرد و شست اما توری پلیسه را باید با بخارشوی شست.

_ توری پنجره لولایی: این توری بدین شکل است که توری در یک فریم به‌کار می‌رود و از فریم جدا نمی‌شود اما فریم به‌ وسیله‌ لولا به درب یا پنجره وصل می‌شود و قابلیت باز و بسته شدن دارد از این مورد بیشتر برای درب ورودی در خانه‌هایی که دسترسی به حیاط دارند استفاده می‌شود.

شما از طریق اپلیکیشن سرویسچه در دسته بندی خدمات ساختمانی می‌توانید سفارش ساخت توری پنجره و یا نصب آن را ثبت کنید تا متخصصان ما پس از اندازه گیری براورد هزینه را انجام داده و مبلغ را خدمت شما اعلام کنیم، سپس در صورت تمایل سفارشتان انجام شود.