نکاتی در ارتباط با سرویس کولر آبی

دوشنبه 23 اردیبهشت 1398

روزهای گرم در راه است و کولرهای آبی دوباره عزیز می‌شوند، برای اینکه کولر بهترین بازدهی را داشته باشد احتیاج است چند نکته در سرویس آن‌را در نظر گرفت تا مواردی که احتیاج به تعمیر یا تعویض دارند را شناسایی و رفع کرد.

کولر آبی از دو بخش گردش هوا که توسط موتور کولر و همچنین بخش گردش آب که توسط پمپ آب انجام می‌شود تشکیل شده است. در ادامه توجه شما را به رعایت چند نکته در نصب و سرویس کولر آبی جلب می‌کنیم:

_ در ابتدا از تراز بودن کولر مطمئن شوید چرا که اگر شیب بدنه کولر به سمتی بیشتر از سمت دیگر باشد باعث مشکلاتی از جمله جمع شدن آب در یک سمت از کفی کولر می‌شود که باعث می‌شود شناور به‌خوبی کار نکند و جریان آب و ریختن بر روی پوشال‌ها به خوبی انجام نشود. همچنین دهانه‌ی خروجی کولر را چک کنید که به صورت کاملا موازی با دریچه‌ی ورودی کانال کولر باشد که هدر رفت باد را به دنبال نداشته باشد.

_ پوشال کولر از هر نوعی که باشد بعد از گذشت بازه‌ی مشخصی و نسبت به میزان استفاده و کارکرد کولر باید تعویض شود. چرا که به نسبت سایر قسمت‌ها بیشتر در معرض گرد و خاک قرار دارد و با ریختن آب بر روی آن مدام در حال خشک و خیس شدن است بنابراین جای مناسبی برای رشد میکروب هم هست بنابراین اگر از حجم و بافت آن کم شده است که باید تعویض گردد اما اگر کماکان بافت مناسبی داشت باید کامل شسته شود تا عاری از آلودگی شود.

_هر چقدر طول کانال کولر کمتر باشد انرژی مصرفی کمتر و در نتیجه بهره‌وری بیشتر خواهد بود به همین دلیل است که در خیلی از آپارتمان‌ها کولر در بالکن نصب شده است نه بر روی پشت بام.

_ از آنجا که کولر دارای دو سرعت تند وکند است و نمی‌توان درجه‌ی آن را مشخص نمود پس بهتر است متناسب با متراژ خانه انتخاب شود که زمانی که روشن است نه هوا گرم باشد و نه سرد.

_ تا جایی که می‌توانید در ساعات اوج مصرف برق، کولر را خاموش یا کمتر استفاده کنید. شاید ذکر این نکته خالی از لطف نباشد که شما با انجام دادن کارهایی از جمله مجهز کردن درب و پنجره به توری می‌توانید در ساعاتی از شبانه روز از هوای طبیعی بیرون استفاده کرده و کولر را خاموش کنید و در نتیجه کاهش مصرف آب و برق را به ارمغان بیاورید.

_ شیلنگ کولر به دلیل اینکه در معرض آفتاب قرار دارد باید چک شود و در صورتی که آب از آن می‌رود آن‌را تعویض کرد.

_ شناور نیز باید چک شود و از صحت عملکرد آن مطمئن شد چرا که این شناور است که مشخص می‌کند چه میزان آب در کف کولر باشد و از آن‌جا بر روی پوشال‌ها برود که اگر میزان آب کم باشد که پوشال‌ها به خوبی خیس نمی‌شوند و در نتیجه باد کولر خنک نخواهد بود، همچنین اگر آب بیش از حد وارد کولر شود، سرازیر شده و هدر رفت آب را شاهد خواهیم بود.

_ کولر آبی احتیاج به مکان و فضای مناسبی دارد بنابراین باید درجایی قرار گیرد که هوا به خوبی رد و بدل می‌شود.

سرویسچه در جهت راحتی و کسب اطمینان خاطر شما با بهره گیری از متخصصین با تجربه در راستای انجام سفارشات شما از جمله نصب و سرویس کولر آبی، همچنین تعمیر کولر آبی آماده خدمت رسانی است. برای ثبت سفارش خود ابتدا اپلیکیشن سرویسچه را دانلود سپس در دسته بندی سرمایشی گرمایشی درخواست خود را ثبت کنید.