تمیز کردن جاروبرقی و اجزای آن

دوشنبه 30 اردیبهشت 1398

هر دستگاه و ماشینی که اختراع می‌شود در جهت یاری رساندن به انسان است، اما همین دستگاه‌ها نیز احتیاج به رسیدگی و سرویس دارند که عملکرد خوب خود را حفظ کنند. در ادامه با سرویسچه همراه شوید تا نکاتی را در ارتباط با تمیز کردن جاروبرقی بر شماریم.

نکاتی در ارتباط با تمیز کردن جاروبرقی:

_ دوشاخه‌ی جاروبرقی را از پریز بکشید.

_ قطعات جاروبرقی از جمله لوله استیل، برس، خرطومی و مخزن زباله(کیسه) جاروبرقی را جدا کرده و این قطعات را تمیز کنید.

_ برای تمیز کردن کیسه‌ی جاروبرقی باید دستگاه را به یک فضای باز ببرید که گرد و خاک حاصل دردسر ساز نشود.

_ فیلتر و کیسه‌ی آن را خارج کرده و کامل بتکانید، اگر نمی‌دانید که مخزن را چگونه باز کنید از دفترچه راهنما کمک بگیرید.

_ یکی از دلایل کاهش مکش جارو کثیف بودن فیلتر هوا است چرا که هوا از فیلتر کثیف به خوبی رد نمی‌شود، فیلتر جاروبرقی را کامل بتکانید سپس با آب سرد بشویید و بگذارید کامل خشک شود، اگر هم فیلتر قابلیت شستشو ندارد آن‌را تعویض کنید.

_ اگر دستگاه شما دارای سطل زباله شیشه‌ای یا پلاستیکی است آن‌را خارج کرده، آشغال‌هایش را تخلیه کرده، مخزن را با آب بشویید و بگذارید خشک شود. اما اگر دستگاه دارای کیسه‌ی پارچه‌ای است، کیسه را خارج کرده خوب بتکانید و سر جای خود قرار دهید اما اگر بسیار کثیف است می‌توانید آن‌را بشویید، اگر هم کیسه از جمله کیسه‌های یک‌بار مصرف است که آن را دور ریخته و کیسه‌ی جدید جایگزین کنید.

_ حال قطعاتی که جدا کرده‌اید را سر جای خود قرار دهید.

_ برس یا همان سری جارو برقی و غلتک موجود در آن چون در ارتباط مستقیم با سطح و انواع مو و پرز قرار می‌گیرند بسیار کثیف شده و اگر برای مدت طولانی تمیز نشوند عملکرد جارو را کاهش می‌دهند پس بهتر است سری جاروبرقی را باز کرده و پرز و موهای گره خورده به آن‌را بردارید، باز کردن آن کار سختی نیست اما احتیاج به پیچ گوشتی دارید و اگر جای قطعاتی که باز می‌کنید را به خاطر بسپارید برای سرجای خود قرار دادن آن‌ها به مشکل بر نمی‌خورید.

_ حال نوبت بدنه‌ی دستگاه می‌رسد، همانطور که می‌دانید جاروبرقی نیز مانند سایر وسایل برقی رابطه‌ی خوبی با آب ندارد پس برای تمیز کردن بدنه و قسمت داخلی آن می‌توانید از یک فرچه نرم یا دستمال مرطوب استفاده کرده و آن‌را تمیز کنید.

در پایان متذکر می‌شویم که تمیز کردن جارو برقی تایم خاصی ندارد و شما با توجه به میزان استفاده از آن باید اینکار را انجام دهید اما اصولا فیلتر را سالی 4 بار در فواصل زمانی منظم لازم است که تمیز کنید کیسه‌ی جارو هم که در بعضی از دستگاه ها نمایشگر دارد و مشخص است در مواردی هم که دستگاه مجهز به نمایشگر نیست شما می‌توانید آن‌را باز کرده و خود ملاحظه کنید که وقت تمیز کردنش فرا رسیده است یا خیر. تمیز کردن جارو برقی یک جور سرویس کردن به حساب می‌آید و درواقع شما طول عمر آن‌را افزایش داده و کمک می‌کنید که عملکرد خود را حفظ کند، اما اگر همه‌ی این کارها را انجام داده‌اید و کماکان مشکل مکش دستگاه یا مشکلات دیگر به قوت خود باقی ماند می‌توانید از طریق اپلیکیشن سرویسچه در دسته بندی تعمیر لوازم منزل سفارش خود را ثبت کرده تا متخصصان ما در محل مورد نظر شما تعمیر را انجام دهند. برای دانلود اپلیکیشن سرویسچه به اینجا مراجعه کنید.