راه‌کارهایی برای خنک‌تر کردن باد کولر آبی

دوشنبه 13 خرداد 1398

در روزهای گرم هیچ چیز به اندازه‌ی خانه‌ای خنک ارزش ندارد به همین دلیل همه سعی دارند کارهایی را انجام دهند که میزان باد خنک تولید شده توسط کولر افزایش یابد. پس با اپلیکیشن سرویسچه همراه شوید تا تعدادی از این راه‌کارها را برشماریم.

با وجود اختراعات جدید در وسایل سرمازا شاید کماکان باید کولر آبی را محبوب ترین یا حداقل پر مصرف ترین وسیله‌ی سرما زا دانست. نصب کولر آبی و سرویس آن اصولا کار سخت و پیچیده‌ای نیست اما سرویسچه توصیه می‌کند در صورتی‌که تخصصی در این مورد ندارید همین کار نه چندان سخت را نیز به متخصصش بسپارید تا مشکلات بعدی را در پی نداشته باشید. شما می‌توانید با استفاده از راه‌حل ‌هایی  کارایی و باد خنک دستگاه را افزایش دهید. تعدادی از این نکات را با هم مرور می‌کنیم:

_ جهت افزایش باد خنک خروجی از کولر، ابتدا پمپ آب را برای حدود پانزده دقیقه روشن کنید تا آب بر روی تمامی پوشال‌ها پخش شود سپس اقدام به روشن کردن کولر کنید.

_ هرچقدر آب ورودی به کولر خنک‌تر باشد باد نهایی نیز خنک‌تر خواهد بود شاید گاهی نیز برای شما پیش آمده باشد که مراسمی دارید و جمعیت زیادی در منزل‌تان هستند در این جور مواقع شما می‌توانید مقداری یخ در کف کولر قرار دهید تا آب سرد بر روی پوشال‌ها ریخته و باد خنک‌تری تحویل بگیرید.

_ تا جایی که امکان دارد فاصله کولر تا مکانی که می‌خواهید باد در آن بدمد نزدیک باشد چرا که هرچقدر کانال کولر طولانی‌تر باشد فشار و سرعت باد کاهش پیدا می‌کند.

_ کولر را در مکانی قرار دهید که سایه آن‌را در برگیرد. اگر اجبارا کولر را باید بر روی پشت بام قرار دهید بهتر است برای آن سایبان تهیه کنید، سایبان‌های موجود در بازار نیز مفید هستند اما بهتر از آن، این است که با استفاده از ورق‌هایی مانند شیروانی اقدام به ساخت سایبانی کنید که از طول عمر بسیار بالایی نسبت به سایبان‌های پیش ساخته برخوردار هستند.

_ کولر را در فضای باز قرار دهید اگر ناچار هستید که آن‌را در بالکن قرار دهید پس حداقل با فاصله از سایر وسایل آن‌را نصب کنید چرا که هر چقدر دور و اطراف کولر فضای بازتری باشد باد تولید شده بیشتر و خنک‌تر است.

_ با توجه به اینکه کولر در فضای باز مستقر است و در زمانی‌که فعالیت دارد دارای لرزش است و این لرزش بعد از مدتی باعث جابه‌جایی کولر می‌شود پس بهتر است محل قرارگیری آن تنظیم و تراز شود.

_محل اتصال دهانه خروجی کولر با دهانه ورودی کانال خانه را با برزنت بپوشانید تا از درزها بادی خارج نشود.