خرید دستگاه تصفیه آب

دوشنبه 27 خرداد 1398

به راستی کیفیت آب در سال‌های اخیر پایین است و درست است که آب مورد استفاده در مناطق مختلف میزان رسوبات متفاوتی دارد اما آنچه مسلم است، در اکثر مناطق آب حاوی حد زیادی از رسوبات است که احتیاج به آب تصفیه و دستگاه تصفیه آب غیر قابل کتمان است.

تنها ماده‌ای که به هر سه حالت جامد، مایع، گاز در طبیعت یافت می‌شود آب است. آبی قابل آشامیدن است که فاکتورهایی از جمله زلال، بی رنگ، بی بو، عاری از میکروب، ویروس و مواد سمی باشد. آب موجود در طبیعت در اکثر اوقات فاقد فاکتورهای آشامیدن است و باید یک سری فعل و انفعالات صورت گیرد تا قابل شرب شود.

اگر آب از مسیری متشکل از سنگ‌های نرم عبور کند مقداری از مواد تشکیل دهنده‌ی سنگ‌ها وارد آب شده و آن را سخت می‌کند اما مسیری که متشکل از سنگ‌های سخت مثل گرانیت باشد به راحتی در آب حل نمی‌شود. شاید بتوان گفت تمامی آب‌ها دارای مقداری ناخالصی هستند که میزان آن متفاوت است. این ناخالصی ها یا در آب حل می‌شوند مانند کربنات‌ها، سولفات کلسیم و منیزیم، یا در آب به صورت معلق وجود دارند که اصولا می‌توان آن‌را فیلتر کرد تا مشکل ساز نشوند. میزان سختی آب را با PPM می‌سنجند که منظور از آن یک میلی گرم کربنات کلسیم در یک لیتر آب است که در مناطق مختلف متفاوت است.

برای خرید دستگاه تصفیه آب ابتدا باید بدانید آن را برای چه محلی و به چه میزان احتیاج دارید. کارشناسان مربوطه با اندازه گیزی میزان سختی آب می‌توانند به شما مشاوره دهند که کدام دستگاه را خریداری کنید. اما آنچه مسلم است احتیاج به دستگاه تصفیه آب بسیار لازم است اما در مناطقی که میزان سختی آب بیشتر از حد معمول است لازم است ابتدا دستگاه سختی گیر را نصب  کرد که تا حدودی رسوبات را فیلتر کند و سپس دستگاه تصفیه آب را زیر سینک ظرفشویی نصب کرد که حدود 90درصد از رسوبات و مواد سختی که مضر هستند را فیلتر می‌کند. میزان TDS آب نیز مهم است، TDS کل مواد جامد محلول در آب را گویند، میزان مطلوب TDS آب آشامیدنی  در حدود 50 تا 170 می باشد. که میزان TDSدستگاه‌های تصفیه آب را می‌توان تنظیم نمود اما توجه داشته باشید تی دی اس کمتر از 50 در درازمدت مشکل ساز است چرا که املاح مورد نیاز بدن را دارا نمی‌باشد. دستگاه‌های تصفیه آب خانگی با فیلتر ممبران با کیفیت، برای آب‌هایی با TDS حداکثر 1500 مناسب هستند و اگر تی دی اس آب منطقه مورد نظرتان بالاتر از 1500 است بهتر است از سایر دستگاه‌ها مانند دستگاه‌های دو مرحله یا فیلترهای خاص استفاده کنید اما بهترین کار مشورت و استفاده از نظر کارشناس مربوطه است.

آیا جوشاندن آب مانند تصفیه کردن آن است: جوشاندن آب تنها آب را عاری از ویروس، باکتری و موجودات زنده می‌کند چرا که هیچ موجود زنده‌ای در نقطه جوش آب قادر به ادامه‌ی حیات نیست، پس سم‌های موجود در آب و ناخالصی‌های محلول در آب با جوشاندن از بین نمی‌روند.

شما برای تمامی سفارشات خود در زمینه‌ی تصفیه آب از جمله سرویس دستگاه تصفیه آب، تعمیر دستگاه تصفیه آب و خرید دستگاه تصفیه آب می‌توانید از طریق اپلیکیشن سرویسچه اقدام فرمایید. برای دانلود اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.