توری درب و پنجره

دوشنبه 10 تیر 1398

باز کردن پنجره‌ها امری است گریز ناپذیر حال چه برای رسیدن به تهویه‌ی مناسب باشد، چه برای دستیابی به هوای خنک در روزهای گرم. اما آنچه مسلم است حشرات از این راه وارد خانه می‌شوند پس بهترین راه حل این است که ابتدا پنجره‌ها را مجهز به توری کنیم.

سرانجام روزهای گرم نیز از راه رسیدند، به راستی که روزهای گرم شیراز در سال 98 دیرتر از همیشه آمدند ولی خب در هر صورت این روزهای گرم احتیاج به خنک شدن دارند و این هوای خنک از راه‌های مختلفی چون باز گذاشتن پنجره‌ها، استفاده از کولر آبی و اسپلیت به ارمغان می‌آید.

اگر طرفدار هوای خنک اما طبیعی هستید به ناچار باید درب و پنجره را باز بگذارید، بدون شک بدون وجود توری این کار را انجام نمی‌دهیم چرا که حشرات مزاحم وارد خانه شده و از خجالتمان در می‌آیند پس بهتر است قبل از هر چیز درب و پنجره مورد نظر را مجهز به توری کنیم. توری از جنس پارچه یا فلز در قاب مخصوص خود جای می‌گیرد که در انواع چوب، فلز، آلومینیوم، یو پی وی سی موجود است حال آنکه توری در انواع ثابت، لولایی، کشویی و پلیسه ساخته می‌شود.

با توجه به پنجره و درب مورد نظر انتخاب توری نیز متفاوت خواهد بود برای مثال برای پنجره‌هایی که در ارتفاع قرار دارند و احتیاج به باز کردن توری نیست مانند راه پله می‌توان از توری پلیسه ثابت یا توری فلزی ثابت استفاده کرد، اما برای درب‌های ورودی که عبور مرور جریان دارد باید از توری لولایی یا توری با قاب کشویی استفاده کرد که به راحتی باز و بسته می‌شود. برای پنجره هایی که در دسترستان هستند هم می‌توانید از توری ثابت استفاده کنید هم از مدل کشویی هم پلیسه اما بنظر می‌رسد در جاهایی که گرد و خاک زیاد  است بهتر است از مدلی استفاده کنید که به راحتی باز می‌شود و بتوان آن‌را شست چرا که گرد و خاک خود مانعی بر سر راه رد و بدل شدن هوا است.

توری نیز احتیاج به نگهداری دارد اگر از انواع باز شونده استفاده کنید که در فصول سرد سال می‌توانید آن‌ها را باز کنید و از سرما در امان نگه دارید، اگر هم از انواع ثابت استفاده می‌کنید که نگران نباشید چرا که هم توری چندین سال کار می‌کند و از آن بیشتر قاب آن عمر دارد و حتی اگر خود توری به مشکل خورد یا خراب شد می‌توان توری را از قاب بیرون کشید و آن‌را تعویض کرد.

همان طور که اطلاع دارید سرویسچه یک سرویس ارائه دهنده انواع خدمات هست، یکی از خدمات ارائه شده توسط سرویسچه ساخت و نصب توری درب و پنجره است که شما با دانلود اپلیکیشن سرویسچه در دسته بندی خدمات ساختمانی می‌توانید گزینه توری درب و پنجره را انتخاب و سفارش خود را ثبت کنید.