چرا استفاده از دستگاه تصفیه آب نسبت به آب معدنی ارجحیت دارد؟

دوشنبه 17 تیر 1398

آب برای آشامیدن نیازی است غیر قابل جایگزین اما هر آبی را نمی‌توان نوشید در حال حاضر اکثر آب‌های موجود در لوله کشی‌های آب شهری برای مصارف نوشیدن احتیاج به تصفیه دارند در مقابل نیز عده‌ای آب‌های بسته بندی شده را ترجیح می‌دهند و بر این باور هستند که این آب‌ها از سلامت بیشتری برخورداراند اما به‌راستی این چنین است؟

چرا استفاده از دستگاه تصفیه آب نسبت به آب معدنی ارجحیت دارد؟ در ابتدا لازم است که یادآور شویم استفاده از کلمه‌ی آب معدنی بر روی بطری حاوی آب اشتباه است و اخیرا این موضوع اصلاح شده و از عبارت آب آشامیدنی بسته بندی شده استفاده می‌شود در واقع همان آب تصفیه شده است که در بطری ریخته شده است حال آیا استفاده از دستگاه تصفیه آب بهتر است یا آب بسته بندی شده در بطری؟ در اینجا به بررسی چند نکته میپردازیم:

_ اطمینان از تصفیه: شما با استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی از آنچه تصفیه می‌شود اطمینان دارید و در مواقع لزوم فیلترهای آن را تعویض و عملکرد آن‌را کنترل می‌کنید اما آیا به تصفیه بودن آب موجود در بطری‌های تولید شده از سوی کارخانه‌ها نیز اطمینان دارید؟ با وجود نظارت و کنترل‌هایی که توسط مقامات مسئول در این حوزه انجام می‌شود اما سود حاصل از این کار برای تولیدکنندگان سودجو به حدی است که اقدام به تولید آب آشامیدنی در بسته بندی‌های شیک می‌کنند که در واقع فاقد فاکتورهای آشامیدن است.

_ بطری‌های پلاستیکی: در ساخت بطری‌های پلاستیکی یا یک بار مصرف از مواد نفتی استفاده شده است که آب در تماس مستقیم با این بطری‌ها قرار می‌گیرد به علاوه در زمانی‌که این بطری‌ها در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند وضعیت به چندین برابر خطرناک‌تر می‌شود.

_استفاده از مواد نگهدارنده: آب سالم را اگر برای مدت محدودی در حدود 2 الی سه روز نگه دارید خواهید دید که تغییر رنگ می‌دهد اما آب‌های بسته بندی شده را تا ما‌ه‌ها نگهداری کنید و خواهید دید که تغییری رخ نمی‌دهد چراکه از مواد نگهدارنده در آن‌ها استفاده می‌شود.

_ هزینه‌ی اضافی: با مقایسه قیمت آب بسته بندی شده با سایر اقلام متوجه می‌شوید که به خاطر چیزی که ارزش ندارد از بنزین هم بیشتر پول پرداخت می‌کنید. اما با خرید دستگاه تصفیه آب هزینه‌ی اولیه پرداخت می‌کنید و تنها احتیاج است بعد از مدتی استفاده آن‌را سرویس کرده و فیلتر آن را تعویض کنید.

_ محیط زیست: با استفاده از بطری آب بسته بندی شده شما مقدار زیادی مهمان ناخوانده را به طبیعت هدیه می‌دهید که خطرات جبران ناپذیری را به دنبال خواهند داشت اما در مورد دستگاه تصفیه آب به این شکل نیست.

شما برای تمامی سفارشات خود در زمینه‌ی تصفیه آب از جمله سرویس دستگاه تصفیه آب، تعمیر دستگاه تصفیه آب و خرید دستگاه تصفیه آب می‌توانید از طریق اپلیکیشن سرویسچه اقدام نمایید. برای دانلود اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.