لوستر

دوشنبه 24 تیر 1398

زمانی‌که از دکوراسیون داخلی صحبت می‌کنیم بی درنگ یکی از وسایلی که تاثیر زیادی دارد لوستر و هماهنگی آن با بقیه‌ی اجزاء تشکیل دهنده است. با سرویسچه همراه شوید تا در این باره بیشتر صحبت کنیم.

زمانی که از دکوراسیون صحبت می‌کنیم ذهنمان سراغ هزار و یک چیز می‌رود که با تغییر هر کدام تغییر اساسی در منزل یا محل کارمان رخ می‌دهد. یکی از مواردی که تاثیر بسزایی در دکوراسیون دارد نورپردازی و همچنین استفاده از لوستر است. لوستر در انواع و اقسام مختلف از نظر شکل، رنگ و اندازه در بازار یافت می‌شود، حتی تعدادی از لوسترها مجهز به ریموت کنترل هستند که کار را آسان‌تر می‌کنند.

لوستر به انواع مختلفی تقسیم می‌شود از جمله:

_ لوستر شاخه‌ای مانند: لوستر چوبی، لوستر برنزی، لوستر شاخه‌ای کلاسیک، لوستر شاخه‌ای ریختگی

_ لوستر مدرن مانند: لوستر مدرن، چراغ آویز مدرن، لوستر سقفی اس ام دی

_ لوستر سقفی مانند: لوستر سقفی کریستال، ریسه‌ای،  ال ای دی، سوزنی، کلاسیکو ریسه‌ای

_ لوستر کریستال

_ لوستر آویز مانند: لوستر آویز آشپزخانه، اتاق خواب، چوبی

_ لوستر ایستاده و چوبی

چند فاکتور مهم در خرید و نصب لوستر:

_ شاید بتوان گفت سلیقه‌ی افراد مهمترین فاکتور در انتخاب لوستر است، انتخاب تعدادی از انسان‌ها لوستر برنزی است چرا که برنز فلزی گرانبهاست و علاوه بر کارآیی بالا حس اشرافیت را در فرد زنده نگه می‌دارد اما انتخاب تعدادی لوستر کریستال است و در مقابل افرادی نیز لوستر بسیار ساده انتخاب می‌کنند. خانم‌های خانه دار ساعات زیادی را در آشپزخانه سپری می‌کنند پس در این مورد نظرشان ارجحیت دارد و همچنین مهم است که از چه لوستر و با چه نوری استفاده شود چرا که لوستر و نور تاثیر زیادی نیز در میزان اشتها دارند، در انتخاب لوستر بستگی دارد که دکوراسیون آشپزخانه با دیگر قسمت‌های منزل از جمله سالن هماهنگی دارد یا خیر، چرا که در صورت هماهنگ بودن با سایر اجزای دکور، پس احتیاج است که لوستر هم هماهنگی داشته باشد. در پاره‌ای از موارد بهتر است از لوسترهایی که نگهدارنده‌ی آن از جنس چوب است استفاده کنید مانند زمانی که کابینت و دکور آشپزخانه از چوب است اما اگر کابینت از جنس فلز باشد بهتر است از لوسترهای فلزی استفاده کنید.

_ فاکتور مهم بعدی در انتخاب نوع و اندازه مورد نیاز، میزان نوری است که از طریق لوستر تولید می‌شود. با توجه به متراژ مد نظر می‌توانید از لوستر تک شعله، دو شعله یا ... استفاده کنید که هر چقدر میزان شعله بیشتر باشد به تناسب نور نیز بیشتر خواهد بود.

_ برای نصب لوستر با توجه به جنس مکان مورد نظر از ابزار مختلف استفاده می‌شود برای مثال زمانی که جنس سقف از گچ باشد از پیچ رولپلاک می‌توان استفاده کرد اما در مورد سقف کاذب از پیچ پروانه‌ای استفاده می‌کنند.

در پایان خاطر نشان می‌شویم که تمامی سفارشات خود در ارتباط با نصب لوستر و تعمیر انواع لوستر را می‌توانید از طریق اپلیکیشن سرویسچه ثبت کنید. برای دانلود اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.