افزایش عمر مفید یخچال

دوشنبه 7 مرداد 1398

یخچال نیز همانند هر وسیله‌ی دیگری برای اینکه طول عمر مفید خود را در بالاترین سطح کیفی حفظ کند احتیاج به رسیدگی و توجه دارد، شما با استفاده از راه‌کارهایی ساده نه تنها سلامت یخچال بلکه به حفظ سلامت خود و خانواده‌تان نیز کمک می‌کنید.

از ابتدایی که یخچال را خریداری می‌کنید تا زمانی‌که آن را به برق متصل می‌کنید و مورد استفاده قرار می‌دهید لازم است که نکاتی را رعایت کنید تا یخچال کارایی مطلوب خود را حفظ کند. با سرویسچه همراه شوید تا جایی که ممکن است از این میزبان همیشه فعال که در طول سال و همه‌ی ساعات شبانه روز به ما خدمت می‌کند، بیشتر مراقبت کنیم.

_ زمانی‌که یخچال را خریداری می‌کنید یا به هنگام اسباب کشی، یخچال را ایستاده حمل کنید و آن‌را به صورت افقی در نیاوردید زمانی‌که یخچال در محل مورد نظر مستقر شد تا حداقل 3 ساعت آن‌را به برق متصل نکنید تا گاز داخل آن از حرکت بایستد. زمانیکه آن را به برق متصل کردید اجازه دهید تا ساعاتی کار کند حال وقتی‌که دمای داخل آن سرد شد وسایل را داخل آن قرار دهید.

_ دوشاخه‌ی یخچال را مستقیما به برق متصل نکنید و حتما از بهترین محافظ جریان برق استفاده کنید چرا که کمترین نوسانات برق حتی مواردی که برای ما محسوس نیست می‌تواند به برد یخچال صدمه برساند.

_ محل قرارگیری یخچال را طوری انتخاب کنید که از نور خورشید و سایر وسایلی که گرما تولید می‌کنند به دور باشد چرا که باعث فشار آمدن به موتور جهت ایجاد سرمای بیشتر می‌شود و آن‌را فرسوده می‌کند. همچنین یخچال را در فاصله‌ی حداقل 20سانتی‌متری از دیوار قرار دهید.

_ تا جایی که ممکن است غذا و سبزیجات و هرآنچه که می‌خواهید در یخچال بگذارید را در دمای پایین و سرد درون آن جای دهید چرا که گرما باعث می‌شود که دمای یخچال دچار نوسان شده و یخچال به دردسر بیفتد تا مجدد دمای خود را تنظیم کند.

_ بین مواد غذایی و هرآنچه در یخچال قرار می‌دهید فاصله‌ای هرچند اندک بگذارید که سرما در همه جا به خوبی ردوبدل شود.

_ یخچال و فریزر احتیاج به برفک زدایی دارند که این مورد یا به‌صورت دستی انجام می‌شود که لازم است یخچال را خاموش کنید تا برفک آب شود سپس آن‌را تمیز کنید یا به‌صورت اتوماتیک انجام می‌شود که احتیاجی نیست شما کاری انجام دهید.

_ زمانی‌که یخچال خاموش است می‌توانید گردوخاک روی موتور و همچنین لوله‌های پشت یخچال را تمیز کنید که در یخچال فریزرهای جدید پشت یخچال را با ورقی پوشانده‌اند و این کار لازم نیست.

_ لاستیک‌های دور درب یخچال و فریزر را مدتی یک‌بار چک کنید که اگر دچار پوسیدگی یا پارگی شده است آن‌را تعمیر یا تعویض کنید.

_ تا جایی که ممکن است وسایل سنگین را داخل درب یخچال قرار ندهید و آن‌را سنگین نکنید، شیشه و سایر وسایل سنگین را داخل قفسه‌های یخچال جا دهید.

با رعایت نکات ذکر شده می‌توان کارایی یخچال خود را در سطح بالایی حفظ کرد اما اگر دچار مشکل شد نگران نباشید، چرا که بدون جابه‌جا کردن آن و با تعمیرات لوازم خانگی در محل سرویسچه می‌توانید مشکل را حل کنید. ما با بهره گیری از بهترین تعمیرکاران یخچال آماده‌ی خدمت رسانی به شما در زمینه‌ی نصب و تعمیر انواع یخچال فریزر می‌باشیم. برای دانلود و نصب اپلیکیشن سرویسچه اینجا کلیک کنید.