مبل‌ها را کجا قرار دهیم؟

دوشنبه 14 مرداد 1398

برای پاسخ به این سوال که مبل‌ها را کجا قرار دهیم بهتر است اول از خود بپرسید چقدر فضا در اختیار دارید و از فضای اتاق یا سالن مدنظر برای چه کاری می‌خواهید استفاده کنید، با سرویسچه همراه باشید تا در این مورد نکاتی را بر شماریم.

_ در ابتدا جای قرارگیری وسایل گرمایشی، سرمایشی، وسایل الکترونیکی و همچنین وسایل خاصی که در منزل استفاده می‌کنید و لازم است میز و مبل و صندلی در فاصله از آن‌ها قراربگیرند را در نظر بگیرید تا راحت‌تر بتوانید چیدمان را انجام دهید.

_ سپس مشخص کنید که کدام قسمت از خانه توجه شما را بیشتر جلب می‌کند برای مثال شاید در اتاق یا در سالن آن قسمتی که تلویزیون را قرار می‌دهید نقطه‌ی مد نظر باشد پس مبلمان را باید طوری قرار دهید که به راحتی بتوانید تلویزیون را مشاهده کنید. یا ممکن است نقطه‌ی موردنظر یک تابلو فرش، یک تابلو نقاشی، یک دیوار با رنگی متفاوت از بقیه‌ی قسمت‌ها و یا هر چیز دیگری باشد که با توجه به آن مبلتان را قرار می‌دهید.

_ بزرگترین قسمت مبلمان را در جای مدنظر قرار دهید، سپس بقیه‌ی مبل‌ها را بر اساس آن بچینید، توجه داشته باشید که در راستای تسهیل ارتباط بین افراد، فاصله‌ صندلی و مبل‌های روبروی هم نباید از حدود 2متر بیشتر باشد. اگر فضا به آن اندازه بزرگ نیست که مبل‌ها را در کنار دیوار قرار دهید بهتر است به حالت تقارن آن ها را بچینید تا فضای کمتری اشغال کنند، به طور کلی سبک‌های نامنظم و به عبارتی نامتقارن غیر رسمی هستند اما سبک منظم و متقارن سبک رسمی را به محیط القا می‌کند.

_ ورودی‌ها را آزاد بگذارید و این قسمت‌ها را شلوغ نکنید.

_ تا آنجا که امکان دارد وسط اتاق یا سالن را آزاد بگذارید و آن‌را شلوغ نکنید، مبلمان و سایر وسایل را در اطراف بچینید که فضای وسط بزرگ باشد.

_ در جایی که فضا اندک است به هیچ عنوان از مبلمان بزرگ، استیل یا سلطنتی استفاده نکنید بلکه از مبل ال استفاده کنید که در گوشه‌ای قرار می‌گیرد و بسیار هم زیباست.

_ اگر با کمبود جا مواجه هستید و محدودیت دارید بهتر است دست به ابتکاراتی بزنید از جمله تلویزیون را با استفاده از پایه‌ی نگه دارنده روی دیوار پیچ کنید یا زمانی‌که نمی‌توانید از صندلی و مبل در کنار تخت خواب استفاده کنید بهتر است از نمونه‌ی مبل تخت خواب شو استفاده کنید.

_ انتخاب میز جلوی مبل نیز حائز اهمیت است، اگر تنها از یک میز یا گل میز استفاده می‌کنید پس آن‌را طوری قرار دهید که همه‌ی افراد به آن دسترسی داشته باشند اما اگر لازم است از چندین میز استفاده کنید بهتر است هم سایز باشند.

_ به طور کلی لازم است که میز نهارخوری و صندلی‌های آن را طوری قرار داد که به راحتی بتوان اطراف آن حرکت کرد، یا لازم است دورتادور تخت خواب آزاد باشد اما گاهی محدودیت فضا این امکان را به شما نمی‌دهد در این‌جا باید استثناء قائل شد و هیچ مشکلی هم پیش نمی‌آید، درست است که دور تا دور تخت آزاد باشد بهتر است اما اگر فضا محدود بود و تنها از یک قسمت می‌توانید به تخت دسترسی داشته باشید هیچ اشکالی ندارد.

اگر هم احتیاج دارید که مبلمان خود را تعمیر کنید می‌توانید اپلیکیشن سرویسچه را دانلود کرده و سفارش خود را ثبت کنید تا ما برای تعمیر به محل مد نظر شما بیاییم و کار تعمیر را همان‌جا انجام دهیم.