تعمیر کولر آبی با سرویسچه

دوشنبه 28 مرداد 1398

فصل گرم است و استفاده از انواع کولر در اوج خود قرار دارد، طبیعی است که کولرها دچار مشکل شوند، گاهی اوقات مشکل به وجود آمده با تعمیر قطعات نیز حل می‌شود اما گاهی احتیاج به تعویض قطعات است. از جمله مشکلاتی که برای کولر آبی رخ می‌دهد، خراب شدن پمپ آب، درست کار نکردن شناور، صدا دادن موتور و... است.

در ابتدا لازم است که متذکر شویم قبل از راه‌اندازی کولر، سرویس دوره‌ای آن‌را انجام دهید چرا که باعث بالا رفتن کیفیت کار آن می‌شود. درست کار نکردن یا بد کار کردن و در زمان‌هایی هم کار نکردن کولر می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما ما در این‌جا چند مورد از مشکلات رایجی که برای کولر آبی رخ می‌دهد را بیان می‌کنیم.

_ موتور صدا می‌دهد اما روشن نمی‌شود: این مورد نیز دلایل مختلفی دارد از جمله سفت بودن تسمه، در یک راستا نبودن پولی‌ها، سوختن سیم پیچی راه انداز موتور یا نیم سوز شدن سیم پیچی دور تند موتور. اگر هم برای به راه افتادن موتور لازم است که با دست پولی را بچرخانید پس احتمالا سیم پیچی راه‌اندازی کولر سوخته باشد یا تسمه بیش از حد سفت باشد، یا موتور نیم سوز شده باشد.

_ موتور کولر دارای دو دور موتور است یکی کند و دیگری تند، این موتور ها با یک سیم پیچی راه انداز روشن می شوند حال اگر کلید تغییر وضعیت خراب باشد نمی‌تواند از دور تند به دور کند سوایچ کند.

_ لرزش زیاد کولر در هنگام کار کردن: ممکن است کولر تراز نباشد یا پایه‌های زیر آن در یک راستا نباشند، اگر اتصالات موتور با پولی و تسمه در یک راستا نباشند لرزش موتور زیاد می‌شود و کولر هم به تبع آن به لرزش می‌افتد.

_ باد ورودی به ساختمان کم است: همان طور که می‌دانید هوا از پوشال‌ها وارد کولر می‌شود، حال فرض کنید که محل قرار گرفتن کولر بد باشد و فضایی باشد که هوا به خوبی رد و بدل نمی‌شود خب به طبع آن هوای لازم نیز از پوشال‌ها رد نمی‌شود. گاهی اوقات نیز موتور نیم سوز شده دلیل باد کم است. باد کولر از طریق کانال وارد محیط می‌شود هرچقدر طول آن کمتر باشد باد خروجی با شدت بیشتری می‌وزد.

_ علت بوی نامطبوع کولر: کولر آبی رطوبت لازم را از پوشال‌ها می‌گیرد، پوشال‌های خیس محل مناسبی برای رشد قارچ و باکتری است پس در زمان راه اندازی و جمع آوری کولر لازم است به خوبی شسته شوند و در صورتی که کهنه شده‌اند یا رسوب آن‌ها با شستن از بین نمی‌رود تعویض شوند. دریچه‌های کولر را نیز با محلول سرکه و آب بشویید. دلیل بعدی را در آب ورودی به کولر جستجو کنید که آیا آب ورودی آب زلالی است یا خود نامطبوع است.

اپلیکیشن سرویسچه، اپلیکیشنی است که در آن مجموعه‌ای از خدمات مورد نیاز شما گنجانده شده است تا در صورت نیاز در کمترین زمان به سرویسکاران و تعمیرکاران متبحر و با انصاف دسترسی داشته باشید.

از جمله خدمات سرویسچه در زمینه‌ی کولر آبی به شرح زیر است:

_ نصب و سرویس کولر آبی در انواع مختلف و در مکان مورد نظر شما از جمله روی پشت‌بام، بالکن و تراس

_ تعمیر کولر آبی پوشالی، سلولوزی و رومیزی

_ تعمیر و سیم‌پیچی موتور

_ تعویض بلبرینگ، تسمه، یاتاقان و پروانه کولر آبی

_ سیم‌کشی و برق‌کشی کولر آبی

_ تعویض کفی کولر

                                                                برای دانلود اپلیکیشن سرویسچه اینجا کلیک کنید.