جرم‌گیری و تمیز کردن ماشین لباسشسویی

دوشنبه 4 شهریور 1398

در نظر داشته باشید که تمیز کردن ماشین لباسشویی گامی است لازم جهت تمیز شدن لباس‌هایتان چرا که در یک محیط تمیز امکان نظافت و پاکی به مراتب بیش‌تر از یک محیط کثیف است، بنابراین لازم است کار تمیز کردن لباسشویی بعد از هر بار شستشو و جرم‌گیری لباسشویی در بازه های مختلف که اصولا به‌صورت ماهیانه یا هر دو ماه یک مرتبه لازم است را انجام دهید.

تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی: همه این را می‌دانید که بعد از شستن لباس‌ها لازم است که لاستیک دور درب را تمیز و خشک کنید سپس درب را باز بگذارید تا محیط لباسشویی خشک شود اما آنچه لازم به ذکر است این است که لباسشویی را جایی قرار دهید که بدون دغدغه بتوانید درب آن را باز بگذارید و ترس برخورد با آن را هنگام عبور و مرور نداشته باشید. میکروب و باکتری‌ها به محیط مرطوب علاقه‌ی بیشتری دارند پس لازم است بعد از اتمام کار و انجام مراحل خشک کردن لاستیک و... درب ماشین را باز بگذارید تا رطوبت از بین برود.

تمیز کردن جا پودری در ماشین لباسشویی: برای شستن لباس از مواد شوینده به میزان مورد نیاز استفاده کنید نه بیش‌ از اندازه چرا که اگر زیاد باشد سرازیر شده و جاپودری کثیف می‌شود و در زمان آب‌کشی نیز کف حاصل به خوبی خارج نمی‌شود و هم لباس‌ها تمیز نمی‌شوند و هم اینکه محیط لباسشویی کثیف باقی می‌ماند.

تمیز کردن دیگ ماشین لباسشویی: برای نظافت دیگ لباسشویی می‌توانید از محلول جوش شیرین و سرکه استفاده کنید که هم محفظه ها را تمیز می‌کند و هم بوی بد را از بین می‌برد بدین شکل که محلول را در محفظه‌ی پودر می‌ریزید و لباسشویی خالی از لباس را روشن می‌کنید توجه داشته باشید که هرچقدر دمای آب بالاتر و به عبارتی گرم‌تر باشد امکان تمیز شدن بیشتر است. سرکه و جوش شیرین با توجه به خاصیتی که دارند رسوبات انباشته شده در لباسشویی را نیز از بین می‌برند. بعد از عملیات شستشو درب را باز کنید و با یک دستمال خشک تمیز داخل آن‌را تمیز کنید تا اگر کثیفی باقی مانده است از بین برود.

جرم‌گیری ماشین لباسشویی: موارد ذکر شده برای نظافت پس از هربار استفاده یا نهایت دو هفته‌ای یک مرتبه است، اما جرم‌گیری را ماهی یک مرتبه یا دو ماهی یک مرتبه هم انجام دهید، در ماشین لباسشویی‌های جدید برنامه‌ی جرم‌گیری تعبیه شده است که با ریختن مواد جرم‌گیری در جاپودری و فشردن دکمه مربوطه کار جرم‌گیری انجام می‌شود، در این برنامه دمای آب به 60درجه سانتی‌گراد می‌رسد و دیگ لباسشویی تا مقدار زیادی پر از آب می‌شود و به طور کلی کار شستشو و جرم‌گیری در حد خوب خود انجام می‌شود.

زمان تمیز کردن ماشین لباسشویی بسته به میزان و مراتب استفاده و نوع استفاده از آن متفاوت است برای مثال اگر شما لباس نوزاد یا لباس زیر را در ماشین می‌شویید پس لازم است در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر مثل هفته‌ای یا ده روز یک‌مرتبه کار نظافت لباسشویی را انجام دهید. در پایان تمامی کارهای ذکر شده لازم است بدنه اصلی لباسشویی را نیز همانند سایر قسمت‌ها تمیز کنید.

اپلیکیشن سرویسچه مجموعه‌ای از خدمات مختلف را در دل خود جای داده است که شما کارهای مربوط به نصب و تعمیر لباسشویی را می‌توانید به راحتی از طریق آن ثبت کنید.