تعمیر تلویزیون

دوشنبه 25 شهریور 1398

تلویزیون وسیله‌ای سرگرم کننده است که به راحتی نمی‌شود از آن دل کند، این وسیله‌ی سرگرم کننده بسیار حساس در برابر آب و ضربه است و به مشکل برخوردن آن مساوی است با صرف هزینه برای تعمیر آن.

تلویزیون کلمه ای است فرانسوی که در اکثر کشورهای دیگر نیز با همین واژه یاد می‌شود اما با تلفظ های مختلف. وسیله‌ای پر طرفدار که کمتر خانه‌ای را می‌توان یافت که از آن استفاده نکند. تلویزیون دستگاهی حساس نسبت به آب و ضربه است و هرگونه ضربه‌ای فشاری مهلک و در مواردی مرگ آور برای او تلقی می‌شود اما زندگی است و سوانح مختلف  در کمین.

از جمله مشکلات احتمالی که برای تلویزیون ممکن است رخ دهد:

_ قطع شدن تصویر تلویزیون: عمده‌ترین علت بالا نیامدن تصویر قطع شدن نور بک لایت است، دلیل بعدی سوختگی پیکسل است، علت بعدی می‌تواند خرابی پنل تلویزیون باشد.

_ قطع شدن صدا: در جایی که صدا به طور کامل قطع است یا صدا کم است چند دلیل می‌تواند داشته باشد، در ابتدا باید تنظیمات دستگاه بررسی شود، سپس بلندگوها چک شوند چرا که شاید خراب شده‌اند، علت مشکل پیش آمده شاید مین برد دستگاه است که در صورت تعمیر مشکل حل می‌شود اما اگر قابل تعمیر نبود باید تعویض شود. مشکلات صدا در تلویزیون به مهمی مشکلات تصویر نیست و در اکثر مواقع به آسانی قابل حل است.

_ ظاهر شدن خطوط عمودی بر روی دستگاه: این مشکل شاید به دلیل شل بودن کابل رخ داده باشد، اما علت عمده‌ی این موضوع غیر فعال شدن پیکسل‌های پنل است، که در بعضی مواقع قابل تعمیر و در برخی اوقات باید تعویض شود.

_ ظاهر شدن خطوط عمودی بر روی دستگاه: ضربه خوردن، گرما یا استفاده طولانی مدت از جمله دلایل به وجود آمدن چنین مشکلی هستند. مهمترین دلیل رخ دادن چنین مشکلی وجود ایراد در پنل است.

_ دیر روشن شدن تلویزیون: عمده ترین دلیل این مشکل وجود مشکلی در برد پاور است.

تا جایی که می‌توانید تلویزیون را در جایی قرار دهید که از گزند گردوخاک و همچنین وارد شدن ضربه در امان باشد. اما به هنگام بروز مشکل لازم به ذکر است که برخی از تعمیرات در منزل مشتری قابل اجرا است اما برخی دیگر احتیاج به محیطی عاری از گردوخاک و ذرات معلق در هوا دارد چرا که با بازکردن تلویزیون و برای مثال افتادن حتی یک مو بسیار کوچک بر روی پنل آن باعث ایجاد مشکل می‌شود. ما در سرویسچه به دنبال حل مشکلات شما به بهترین نحو ممکن هستیم، در همین راستا از سرویسکاران و تعمیرکاران مجرب در حوزه تعمیرات تلویزیون نیز بهره می‌بریم که برخی از تعمیرات را در منزل مشتری انجام می‌دهیم اما در مواردی که بحث فنی‌تر می‌شود لازم است که دستگاه به کارگاه منتقل شود اما در هر صورت قبل از انجام تعمیرات هزینه را به شما اعلام می‌کنیم پس قبل از هرچیز اپلیکیشن سرویسچه را دانلود کرده سپس در قسمت تعمیر لوازم خانگی سفارش خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما مشکل را جویا شده و برآورد هزینه را به شما اعلام کنند و در صورت تمایل کار تعمیر آغاز شود.